Nowości - Przemysł chemiczny ze świata

Nowa seria plastyfikatorów o uniwersalnym zastosowaniu

17.11.2014

Koncern BASF wprowadził na rynek bezftalanowy plastyfikator z serii Hexamoll DINCH o uniwersalnym przeznaczeniu.

Dzięki niskiemu współczynnikowi migracji oraz znakomitemu profilowi toksykologicznemu plastyfikator Hexamoll DINCH sprawdza się jako bezpieczna alternatywa dla tradycyjnych ftalanów przeznaczonych do zastosowań medycznych. Jest on wykorzystywany m.in. przy wytwarzaniu produktów do odżywiania dojelitowego i pozajelitowego, a także cewników i masek oddechowych.

Badania wykazały, że Hexamoll DINCH można też stosować w produkcji worków na krew. Trwałość czerwonych krwinek w takim worku wynosi 42 dni. Płytki krwi można w nim przechowywać bez ograniczeń do sześciu dni. Brak negatywnego wpływu na krew potwierdzono w testach zestawów do dializowania. Ponadto miękkie przedmioty z polichlorku winylu, zawierające Hexamoll DINCH, utrzymują swoje właściwości techniczne nawet po sterylizacji. Hexamoll DINCH spełnia wymagania dyrektywy o wyrobach medycznych (93/42/EWG), jak również inne wymagania regulacyjne dotyczące zastosowań medycznych obowiązujące w różnych częściach świata. W wielu krajach można go stosować w produktach mających kontakt z żywnością.

Dzięki uniwersalnemu przeznaczeniu i możliwości identyfikacji źródła pochodzenia plastyfikator Hexamoll DINCH jest wykorzystywany przez czołowych producentów z branży medycznej, zabawkarskiej i spożywczej. W maju 2014 r. działalność rozpoczęła druga fabryka BASF wytwarzająca 100 tys. ton tego produktu rocznie. Łączne moce produkcyjne wynoszą teraz 200 tys. ton rocznie, co powinno zaspokoić rosnący popyt na Hexamoll DINCH.

Wyświetlono: 2081

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej