Nowości - Chemia budowlana z kraju

Nowa linia uszczelniaczy marki Bostik

18.11.2019

Firma Bostik wprowadziła na rynek chemii budowlanej nową linię uszczelniaczy Perfect Seal. W ocenie producenta jest ona przeznaczona do użycia także przez osoby bez doświadczenia budowlanego.

Jednym z podstawowych założeń linii Perfect Seal jest uproszczona oferta. Produkty podzielone zostały według przeznaczenia. Przyjęto zasadę: jeden preparat na jedno zastosowanie. Zabezpieczono w ten sposób większość możliwych potrzeb. Kluczowe obszary aplikacji to: łazienka, kuchnia, wykończenie ścian, przestrzeń wokół drzwi i okien oraz dach, balkon i tarasy. Całość uzupełniają wielofunkcyjne produkty hybrydowe.

Wszystkie uszczelniacze charakteryzują się łatwością użycia. Przy ich pomocy można uzyskać równą i gładką fugę bez spękań, pęcherzy i innych niedoskonałości. Co więcej, Bostik opracował system, który ułatwia idealną aplikację. Po nałożeniu uszczelniacza z kartusza, spryskuje się wypełnioną powierzchnię spray’em Bostik Perfect Seal Gładka Fuga. Ten neutralny chemicznie środek ułatwia formowanie każdego rodzaju uszczelniaczy, zapobiega odbarwieniom, zmętnieniu i zmatowieniu spoin.

Linia produktów Perfect Seal stworzona została tak, aby z łatwością wybrać kartusz, którego zawartość dopasowana będzie do potrzeb użytkownika. Trudno wyobrazić sobie wykańczanie łazienki bez użycia uszczelniaczy. Skuteczne zabezpieczenie wszelkich szczelin i połączeń przed przenikaniem wody to jedno z podstawowych wyzwań.

- Kiedy musimy wypełnić przestrzeń wokół wanny, umywalki czy brodzika, warto sięgnąć po Bostik Perfect Seal Łazienka Silikon. Do prac wokół urządzeń sanitarnych z tworzyw sztucznych oraz wypełnień szczelin między murem a ościeżnicą z drewna lub metalu doskonale nadaje się natomiast Bostik Perfect Seal Łazienka Silikon Neutralny, który nie powoduje korozji i jest kompatybilny z większością materiałów budowlanych. Neutralność chemiczna ma duże znaczenie także w przypadku kontaktu z żywnością. Bostik Perfect Seal Kuchnia Silikon Neutralny został gruntownie przebadany pod kątem bezpieczeństwa dla zdrowia, co potwierdzają odpowiednie certyfikaty. Przygotowując się do malowania ścian, warto natomiast zaopatrzyć się w akryle z linii Perfect Seal. Akryl Szpachlowy Szybki to ultralekki produkt do szpachlowania w miejscach połączeń statycznych lub o małej odkształcalności, np. w systemach suchej zabudowy. Do złączy narażonych na duże odkształcenia polecany jest z kolei Akryl Extra Biały – wysoce plastyczno-elastyczny kit uszczelniający na bazie wodnej dyspersji akrylowej. Kiedy ścigamy się z czasem, naszym sprzymierzeńcem stanie się Akryl Mokry na Mokro. Ten modyfikowany kit uszczelniający pozwala na malowanie ścian bezpośrednio po jego aplikacji – przekonują przedstawiciele firmy Bostik.

Wyświetlono: 2296

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej