Wiadomości - Chemia budowlana ze świata

Nouryon wzmacnia ofertę dla producentów farb i powłok

07.03.2019

Firma Nouryon (dawniej AkzoNobel Specialty Chemicals) zwiększyła zdolność produkcyjną powierzchniowo modyfikowanej koloidalnej krzemionki w swoim zakładzie w Szwecji.

Rozbudowa, która kosztowała 4 mln euro podnosi moce wytwórcze linii produktów Levasil CC, która to wspiera klientów z rynku farb i powłok w przechodzeniu z powłok na bazie rozpuszczalników na bardziej zrównoważone powłoki na bazie wody. Materiał, krzemionka koloidalna, składający się z dwóch naturalnych składników - piasku i wody - jest wyrobem uniwersalnym, który wzmacnia i poprawia kluczowe funkcje różnych produktów i procesów produkcyjnych, w tym powłok przemysłowych i architektonicznych.

- Linia produktów Levasil CC umożliwia klientom stosowanie się do przepisów i oferowanie takich korzyści, jak atrakcyjniejszy wygląd, większa trwałość i gładsze powierzchnie - powiedział Patrick Wilhelm, dyrektor jednostki biznesowej Levasil Colloidal Silica w spółce Nouryon.

- Jest to dla nas znacząca inwestycja. Odzwierciedla nasze zaangażowanie w spełnianie stale zmieniających się potrzeb klientów oraz umożliwienie im wytwarzania coraz bardziej zrównoważonych produktów – dodał Niek Stapel, dyrektor zarządzający w przedsiębiorstwie.

Nouryon jest wiodącym światowym producentem krzemionki koloidalnej, posiadającym zakłady produkcyjne w obu Amerykach, Azji i Europie. Główne rynki, na których sprzedaje swój produkt to elektronika, powłoki, budownictwo, katalizatory i akumulatory.

Inwestycja w Szwecji jest przykładem działań mających na celu lepszą obsługę i rozwój oferty Nouryon dla rynku farb i powłok. Firma wprowadziła niedawno składnik, który optymalizuje wydajność wodorozcieńczalnych farb wielokolorowych. Realizuje też projekt opracowania dodatków uszlachetniających na bazie biomasy do farb architektonicznych i materiałów budowlanych.

Wyświetlono: 1515

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej