Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Nouryon: nowa firma chemiczna ze sprzedażą ponad 5 mld euro rocznie

12.10.2018

Po tym jak w marcu tego roku koncern AkzoNobel sprzedał swoją jednostkę biznesową Speciality Chemicals na rzecz The Carlyle Group i GIC za 10,1 mld euro teraz przybrała ona nazwę Nouryon i pod takim szyldem rozpoczyna swoją przemysłowa działalność.

Na jednostkę Speciality Chemicals koncernu AkzoNobel składała się produkcja farb i lakierów oraz chemikaliów specjalistycznych, m.in. tlenków organicznych, dodatków do tworzyw, pochodnych siarki i etylenu, środków wybielających i utleniających, surfaktantów, soli, itd.

Nouryon, z siedzibą w Holandii, zatrudniał będzie ponad 10 tys. osób, działał w ponad 80 krajach, a jego spodziewane przychody sięgać mają 5 mld euro rocznie. W większości oferowanych przez siebie produktów będzie liderem, albo wiceliderem w branży. Firma już zapowiedziała, że rocznie inwestować będzie co najmniej 100 mln euro w badania i rozwój, które mają być prowadzone w siedmiu centrach przez ponad 700 osób.

Organizację tworzyć będzie pięć jednostek biznesowych: pochodne etylenu i siarki, chemikalia przemysłowe, polimery, chemia powierzchniowa oraz pochodne celulozy.

Tagi


Nouryon
Wyświetlono: 683

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej