Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

Niemiecko – rosyjska współpraca nad innowacyjnymi polimerami

01.07.2019

Dwa wielkie koncerny BASF i Sibur zainaugurowały współpracę nad stworzeniem innowacyjnych materiałów polimerowych. Ich działania toczą się w należącym do Sibur Centrum Badawczo-Rozwojowym PolyLab, które niedawno zostało otworzone w Moskwie. Sibur ma produkować tworzywa sztuczne, BASF dostarczać do niech dodatki funkcjonalne.

Obie firmy będą współpracować, aby wykorzystać technologie cyfrowe w produkcji i badaniach oraz opracować innowacyjną gamę polimerów z użyciem dodatków oferowanych przez BASF. Ponadto strona niemiecka będzie wspierać swoją wiedzą techniczną rozwój nowych technologii zarówno w PolyLab, jak i zakładach produkcyjnych SIBUR. Firmy planują wspólnie opracować wysokowydajne rozwiązania addytywne, koncentrując się na bardzo wymagających warunkach konwersji polimerów, szczególnie ukierunkowanych na długoterminowe dobra trwałe. Będą promować swoje rozwiązania podczas wspólnych wydarzeń technicznych oraz edukować klientów SIBUR i graczy z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.

- Nowa umowa rozszerza nasze strategiczne partnerstwo i otwiera nowe możliwości dla wszystkich konsumentów produktów polimerowych. W jej ramach następuje łączenie obszernego know-how obydwu firm, dzięki czemu opracujemy nowoczesne syntetyczne materiały o dużym poziomie zaawansowania i trwałości – powiedział Paweł Liakowicz, członek zarządu i dyrektor zarządzający koncernu Sibur.

W moskiewskim centrum B+R PolyLab opracowywane będą materiały pochodzące z recyklingu oraz wpisujące się w nurt gospodarki o obiegu zamkniętym. Pilotażowe próbki polietylenów i polipropylenów trafią następnie do produkcji masowej przeznaczonej do obsługi branży rurowej, medycznej, foliowej, opakowań do żywności i dużych kanistrów.

Wyświetlono: 543

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej