Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Największy na świecie zakład do produkcji czynników chłodniczych

04.03.2019

Firma Chemours trzykrotnie zwiększa swój potencjał w produkcji czynnika chłodniczego Opteon YF, uruchamiając nową fabrykę w USA. W Teksasie rusza największy na świecie zakład produkujący HFO-1234yf.

Firma Chemours trzykrotnie zwiększa swój potencjał w produkcji czynnika chłodniczego Opteon YF, uruchamiając nową fabrykę w USA. W Teksasie rusza największy na świecie zakład produkujący HFO-1234yf.

Spółka Chemours, zajmująca wiodącą pozycję na rynku fluoroproduktów, ogłosiła uruchomienie nowego zakładu produkującego czynnik chłodniczy Opteon YF (HFO-1234yf) o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP). Zakład umożliwi jej potrojenie zdolności wytwórczych. Dotyczy to produktów opartych na wodorofluoroolefinach 1234yf (HFO), co pozwoli sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na czynniki chłodnicze przyjazne dla środowiska.

- Uruchomienie zakładu jest zwieńczeniem ostatniego etapu projektu o wartości 300 milionów dolarów, który rozpoczęliśmy w 2016 r. i który pozwala na potrojenie możliwości stosowania Opteon YF w wielu aplikacjach i gałęziach przemysłu. Ten projekt to namacalny przykład naszego nieustającego zaangażowania w dostarczanie światu czynników chłodniczych o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego, które są bardziej przyjazne dla środowiska - powiedział Mark Vergnano, prezes zarządu i CEO firmy Chemours.

Otwarcie nowego zakładu produkującego czynnik chłodniczy Opteon YF (HFO-1234yf) odbywa się w krytycznym momencie, kiedy na świecie następuje przejście na nową generację czynników chłodniczych zapewniających, długoterminowy zrównoważony rozwój. Oferowany przez Chemours czynnik chłodniczy Opteon YF używany w samochodowych układach klimatyzacji ma o 99,9% niższy potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) w porównaniu z powszechnie używanym czynnikiem poprzedniej generacji. Pomaga to zmniejszyć ślad gazów cieplarnianych emitowanych przez pojazdy silnikowe i stanowi ważny krok przybliżający do spełnienia regulacji związanych z efektem cieplarnianym na całym świecie.

Zwiększona zdolność produkcyjna pozwoli także firmie Chemours sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na czynniki nowej generacji do klimatyzacji i chłodnictwa.

- Zakład w USA potwierdza nasze zobowiązanie wobec klientów, w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na czynniki chłodnicze do urządzeń mobilnych i stacjonarnych, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę jego niezrównaną wydajność, zdolności produkcyjne oraz oferowaną jakość. Oznacza to także, że nasze zakłady produkcyjne będą bliżej naszych klientów w Ameryce Północnej,  w Europie i na całym świecie – stwierdził Paul Kirsch, prezes Chemours Fluoroproducts:

The Chemours Company jest światowym liderem w dziedzinach technologii bieli tytanowej, fluoroproduktów oraz środków chemicznych. Komponenty Chemours są wykorzystywane w produkcji tworzyw sztucznych i powłok, chłodnictwie i klimatyzacji, a także górnictwie oraz w wielu innych obszarach produkcji przemysłowej. Koncern zatrudnia około 7 tys. pracowników w 26 zakładach produkcyjnych, obsługujących ponad 4 tys. klientów.

Wyświetlono: 220

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej