Nowości - Chemia budowlana z kraju

Największe innowacje Seleny to powłoka dachowa i pianokleje

04.09.2017

Grupa Selena rozwija dwie innowacje produktowe. Pierwsza z nich to powłoka dachowa COOL-R, druga to pianokleje z serii FOAD. 

Wysokorefleksyjna, hydroizolacyjna powłoka dekarska COOL-R obniża temperaturę dachu i temperaturę wewnątrz budynków. Rozwiązanie to znacznie zwiększa komfort w pomieszczeniach bez konieczności intensywnego używania klimatyzacji, np. w magazynach, halach produkcyjnych czy hipermarketach. Technologia sprawdza się ponadto w nieklimatyzowanych budynkach, np. farmach hodowlanych. Zastosowanie powłoki COOL-R pozwala na szybkie obniżenie temperatury dachu o blisko 70%, co z kolei wiąże się z obniżeniem temperatury wewnątrz nawet o 10 st. C. Ponieważ COOL-R zapewnia pełną hydroizolację dachu, stanowi n także ochronę i niweluje proces starzenia się samej konstrukcji. Produkt Seleny zachowuje swoje właściwości przez ponad 10 lat. 

- Potrzeba chłodzenia powierzchni dachu, a co za tym idzie poprawy komfortu temperaturowego wewnątrz obiektu – bez konieczności zwiększania zużycia energii – jest mocno zauważalna w wielu regionach na całym świecie. Rozwiązania pionierskie, takie jak COOL-R, umacniają pozycję Grupy Selena jako lidera w dziedzinie dostarczania na rynek zaawansowanej technologii. Realizowana przez Grupę strategia intensywnego rozwijania zaplecza naukowo-badawczego owocuje unikatowymi produktami, takimi jak wspomniana powłoka dekarska, co stanowi odpowiedź na realne problemy w budownictwie - tłumaczy Marcin Macewicz, wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu w Selena FM.

Jeśli chodzi natomiast o pianokleje poliuretanowe FOAD, to są one przeznaczone dla nowoczesnego budownictwa. 

- Specjaliści R&D Seleny skupili prace badawcze na najistotniejszych cechach: szybkości i mocy wiązania, trwałości, wydajności oraz łatwości aplikacji, w wyniku czego produkty tej serii zwiększają tempo prac budowlanych oraz redukują koszty z nimi związane. Jednocześnie podnoszą komfort użytkowania, gdyż zastępują tradycyjne zaprawy i inne technologie klejenia prostą do nałożenia i niezwykle wydajną pianą - mówi Agata Gładysz, członek zarządu i dyrektor rozwoju Selena FM.

Wyświetlono: 1352

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

z kraju

ze świata

Wrzesień 2018
12
3456789
10111213141516
17181920
212223
242526
27282930
więcej