Nowości - Przemysł opakowaniowy ze świata

Najlepsze właściwości PP i PE w jednym materiale

15.02.2017

Najlepsze właściwości polipropylenu i polietylenu zostały połączone w ramach produkcji plastycznej folii do tworzenia etykiet.

W celu uzyskania wysokiej przejrzystości etykiet do pojemników profilowanych i półelastycznych firma UPM Raflatac wprowadza do swej oferty zaawansowaną plastyczną folię, przeznaczoną do zastosowań, w których folia polipropylenowa jest zbyt sztywna. W ten sposób opracowano produkt dla opakowań elastycznych, do których wcześniej stosowano materiały etykietowe wykonane z polietylenu.

Połączenie zalet polietylenów i polipropylenów pozwoliło opracować folię, która zachowują swoje właściwości, stabilność i atrakcyjny wygląd nawet pod wpływem działania wilgoci, wody, środków chemicznych, tłuszczu, oleju lub promieniowania UV. 

Dotychczas do produkcji tego typu folii wybierano polipropylen ze względu na możliwość tworzenia wyrobów przezroczystych lub polietylen ze względu na plastyczność. Trzeba było przy tym iść na ustępstwa, mając na uwadze różne zalety tworzyw. Teraz, wykorzystano kombinację obydwu surowców, łącząc najlepsze właściwości tworzyw PP i PE w jednym materiale.

- Tam, gdzie folia polipropylenowa byłaby zbyt sztywna, nowa folia z PP i PE zapewnia doskonały efekt niewidocznej etykiety o wysokim połysku i przejrzystości oraz dobrą plastyczność, co sprawdza się w przypadku pojemników profilowanych i półelastycznych. To idealny materiał do pojemników przeznaczonych do produktów kosmetycznych, chemii gospodarczej, żywności i napojów. Zapewnia wysoką odporność na działanie substancji chemicznych i stabilność nawet w trudnych warunkach. Folia jest przy tym tak cienka i lekka, jak folie z polipropylenu, a przy tym umożliwia uzyskanie wysokiej jakość druku nawet bez powłoki – tłumaczą przedstawiciele firmy UPM Raflatac.

Wyświetlono: 4294

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej