Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Mostostal Zabrze z kontraktem od BASF Polska

09.02.2018

Firmy Mostostal Zabrze oraz BASF Polska podpisały list intencyjny, który zakłada, że pierwszy z podmiotów będzie odpowiadał za inwestycję, jaką jest rozbudowa zakładu produkcyjnego BASF w Środzie Śląskiej.

Zadaniem Mostostalu Zabrze będzie wykonanie instalacji procesowej dla produkcji katalizatorów w rozbudowywanej fabryce katalizatorów BASF Polska. Wartość prac wynosić będzie ok. 90 mln zł netto. Termin zakończenia zadania przypada na styczeń przyszłego roku.

Inwestycja BASF zakłada, że do ośmiu już istniejących w fabryce linii produkcyjnych dojdą trzy nowe. W zakładzie powstanie dodatkowa infrastruktura do wyposażenia samochodów osobowych z silnikiem Diesla i benzynowym w katalizatory i filtry. Hala produkcyjna zostanie powiększona o 14 tys. m2. W tej chwili wynosi 10 tys. m2. Oprócz przedłużenia hali wybudowany zostanie biurowiec z częścią socjalną, parking oraz zwiększony zostanie magazyn.

Zakład Katalizatorów BASF w Środzie Śląskiej został uruchomiony w kwietniu 2014 roku. Aktualnie zatrudnia blisko 500 osób. Jest to największa fabryka katalizatorów BASF w Europie. W fabryce produkowane są nowoczesne systemy redukcji spalin samochodowych, takie jak katalizatory SCR (Selective Catalytic Reduction, selektywna redukcja katalityczna) i filtry cząstek stałych do samochodów z silnikiem Diesla. Ponadto na terenie zakładów znajduje się laboratorium badawcze i produkcja samochodowych katalizatorów rozpadu ozonu.

To kolejna w ostatnich miesiącach umowa podpisana przez Mostostal Zabrze na realizację inwestycji dla branży chemicznej. W 2017 r. zawarty został przez spółkę kontrakt z Grupą Azoty ZAK na dostawę oraz trwałe zainstalowanie elementów służących do budowy linii pilotażowej do prowadzenia prac rozwojowych dla wydziału estrów Kędzierzynie – Koźlu w Jednostce Biznesowej Oxoplast w ZAK. Wynagrodzenie ryczałtowe za wykonanie przedmiotu umowy wynosi 42,95 mln zł netto.Termin realizacji umowy przewidziano na ostatni kwartał tego roku. 

Podstawowym zakresem działalności Mostostalu Zabrze jest kompleksowe wykonawstwo obiektów przemysłowych, w tym w sektorze chemicznym, energetycznym i ochrony środowiska, a także obiektów kubaturowych, użyteczności publicznej i komercyjnych oraz podwykonawstwo robót specjalistycznych. 

Wyświetlono: 501

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej