Nowości - Tworzywa sztuczne z kraju

Moplen RP2803: Lepsze osiągi w zastosowaniach wtryskowych

24.06.2014

Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp z o.o. wprowadziła na polski rynek najnowszy innowacyjny produkt, Moplen RP2803. Gatunek ten zapewnia jeszcze lepsze osiągi w zastosowaniach wtryskowych, łącząc doskonałe właściwości organoleptyczne z wysoką płynnością w stanie stopionym. Dzięki temu może on być stosowany do wytwarzania wysokiej jakości produktów użytkowych o wyjątkowej przezroczystości. Moplen RP2803 jest produkowany w fabrykach LyondellBasell w Europie Zachodniej.

Moplen RP2803 jest przeznaczony do wytwarzania cienkościennych wyrobów wtryskowych, takich jak pojemniki wielokrotnego użytku, które spełniają odpowiednie wymagania estetyczne i charakteryzują się małą emisją zapachu oraz są używane przede wszystkim do przechowywania produktów żywnościowych. Ze względu na odpowiednio dobraną płynność, Moplen RP2803 umożliwia również poprawę warunków przetwórstwa i skrócenie czasów cyklu w szybkim wtrysku, co może przyczynić się do podniesienia produktywności.

W porównaniu do innych gatunków kopolimerów randomicznych o porównywalnej płynności, Moplen RP2803 wykazuje znacząco lepsze właściwości sensoryczne w zakresie smaku i mniejszej emisji zapachu żywności, która jest przechowywana w opakowaniach wyprodukowanych z tego gatunku. Są to podstawowe wymagania stawiane opakowaniom do żywności.

Potencjalne zastosowania konsumenckie:
· Pojemniki do żywności.
· Transparentne opakowania.
· Pojemniki wielokrotnego użytku.
· Artykuły użytkowe gospodarstwa domowego.
· Wyroby sportowe, sprzęt wypoczynkowy i zabawki.

Kluczowe właściwości
· Optymalna estetyka.
· Bardzo duża płynność.
· Obecność efektywnego środka nukleującego i klaryfikującego.
· Obecność pakietu antystatycznego.

Korzyści
· Wysoka przezroczystość.
· Możliwość skrócenia czasu cyklu i poprawa produktywności.
· Doskonałe właściwości sensoryczne w zastosowaniach do pakowania żywności.

Wyświetlono: 2582

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej