Nowości - Przemysł gumowy ze świata

Michelin pracuje nad odnawialnym składnikiem gumy

11.09.2014

Francuski koncern Michelin pracuje nad wdrożeniem do produkcji przemysłowej odnawialnego izoprenu, który będzie można zastosować do wytwarzania opon i innych produktów z kauczuku. Realizuje ten ekologiczny projekt z firmą Amyris, a do konsorcjum dołączył właśnie brazylijski Braskem.

Wspólny projekt umożliwi Michelin zdobycie dodatkowego źródła poly-izoprenu wykorzystywanego do produkcji wysokiej jakości opon. Będzie to surowiec wysokiej klasy, ale jednocześnie przyjazny dla środowiska.

Braskem to jedna z największych firm petrochemicznych działająca na obu kontynentach amerykańskich, a także światowy lider w produkcji biopolimerów. Dzięki doświadczeniu tego gracza konsorcjum Michelin, Amyris oraz Braskem przyspieszy prace nad wykorzystaniem cukrów roślinnych, np. tych zawartych w trzcinie cukrowej i surowcach celulozowych, do produkcji odnawialnego izoprenu.

- Doświadczenie firmy Braskem, w połączeniu z biotechnologiczną wiedzą Amyris i przy wsparciu Michalin, pozwoli na realizację naszych długookresowych celów w zakresie pozyskania przyjaznych dla środowiska materiałów wykorzystywanych w przemyśle oponiarskim - powiedział Jean-Christophe Guerin, szef działu surowców Michelin.

Współpraca z Amyris i Braskem to kolejna inicjatywa Michelin na rzecz produkcji opon przyjaznych środowisku. Wcześniej spółka informowała o projekcie BioButterfly związanym z produkcją ekologicznej gumy, a ostatnio o pracach nad technologiami recyklingu opon.

Wyświetlono: 3351

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej