Nowości - Przemysł gumowy ze świata

Michelin: nowoczesna technologia przetwórstwa kauczuku

03.12.2014

Francuski koncern Michalin stał się autorem dużej innowacji w przemyśle przetwórstwa kauczuku. Opracował technologię, która umożliwia produkcję opon bezciśnieniowych, czyli takich, które nie wymagają pompowania.

Firma Michelin otworzyła w Piedmont w Stanach Zjednoczonych fabrykę produkującą opony bezciśnieniowe. Powstawać tam będzie ogumienie z linii Michelin Tweel, które eliminuje problem przebicia i nieprawidłowego ciśnienia w oponach. To pierwszy tego typu zakład na świecie. Odbywająca się w niej produkcja bazować będzie na nowoczesnej technologii wytwarzana opon radialnych.

Linia Tweed reklamowana jest jako połączenie opony i koła w jednej stabilnej konstrukcji. Składa się ze sztywnej piasty przytwierdzonej do bieżni za pomocą elastycznych i sprężystych poliuretanowych ramion w formie żeber.

Nowa fabryka Michelin w Piedmont 16 zakładem produkcyjnym firmy w Stanach Zjednoczonych. Michelin zainwestuje w ten obiekt ok. 50 mln dolarów. Na całym świecie Michelin posiada 67 zakładów produkcyjnych w 17 krajach. W Polsce Grupa Michelin ma fabrykę opon w Olsztynie oraz dyrekcję handlową w Warszawie.

Wyświetlono: 4220

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej