Nowości - Przemysł opakowaniowy ze świata

Metsä Board promuje działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju

28.01.2020

Firma Metsä Board, czołowy europejski producent wysokiej jakości tektur z pierwotnych mas włóknistych, pochwaliła się otrzymaniem trzeci raz z rzędu (cykl jednoroczny) złotej oceny EcoVadis za swoje podejście do zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej. Metsä Board znajduje się tym samym wśród 1% najlepszych przedsiębiorstw ocenianych przez EcoVadis w sektorze tektury falistej i tektury litej.

- W Metsä Board odpowiedzialność i zrównoważony rozwój stanowią obecnie i będą stanowiły w przyszłości integralną część codziennych działań. EcoVadis to popularne narzędzie oceny, które nasi klienci wykorzystują do oceny swoich dostawców – powiedziała Anne Uusitalo, Product Safety and Sustainability Director, Metsä Board.

EcoVadis udostępnia platformę, która umożliwia przedsiębiorstwom uzyskiwanie informacji o działaniach środowiskowych i społecznych dostawców, na całym świecie. Kryteria są pogrupowane w cztery kategorie: środowisko naturalne, praktyki dotyczące zatrudnienia, zrównoważone zaopatrzenie i uczciwe praktyki biznesowe. Stosowana metodologia i kryteria są zgodne z międzynarodowymi standardami odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstw (CSR), w tym z wytycznymi Global Reporting Initiative (GRI), inicjatywą UN Global Compact i normą ISO 26000.

Jednocześnie też firma dołączyła do 4evergreen, tj. nowego porozumienia promującego stosowanie opakowań celulozowych w gospodarce o obiegu zamkniętym. Celem porozumienia jest zwiększenie udziału opakowań celulozowych w zrównoważonej gospodarce o obiegu zamkniętym.

- 4evergreen to forum umożliwiające zaangażowanie i współpracę przedstawicieli branży z całego łańcucha wartości opakowań celulozowych: od producentów papieru i tektury, przez przetwórców, po właścicieli marek i detalistów, dostawców technologii i materiałów oraz podmioty zajmujące się sortowaniem i zbiórką surowców wtórnych. Szeroka, globalna współpraca jest konieczna do popularyzacji gospodarki obiegowej i przeciwdziałania zmianom klimatu. Wspólnie możemy wykorzystać pełny potencjał opakowań celulozowych i dostarczać nowe rozwiązania oparte na stosowaniu odnawialnych surowców włóknistych – powiedział Mika Joukio, prezes Metsä Board. 

Członkami 4evergreen oprócz Metsä Board są Nestlé, Danone, Stora Enso, Smurfit Kappa, Sappi, UPM, Mayr-Melnhof Group, Reno de Medici, Kotkamills, Ahlstrom Munksjö, International Paper, BillerudKorsnäs, Huhtamäki, SEDA, SIG Combibloc, Tetra Pak, Elopak, Walki, Schur Group, Cardbox Packaging, Firstan.

Metsä Board jest czołowym europejskim producentem najwyższej jakości tektur z pierwotnych mas włóknistych, takich jak tektury lite, tektury dla gastronomii i białe kraftlinery. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 2,4 tys. pracowników i osiąga sprzedaż o wartości 1,9 mld euro. 

Wyświetlono: 1310

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej