Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Merck poszerza zakres umowy dystrybucyjnej z Roche

01.12.2016
Autor: Centrum Prasowe PAP

Firma Merck zostanie wyłącznym dostawcą nowych enzymów łańcuchowej reakcji polimerazy (PCR) oraz ilościowej reakcji PCR w czasie rzeczywistym we wszystkich krajach świata, poza USA, Brazylią i Japonią.

Niemiecka firma naukowo – technologiczna Merck ogłosiła poszerzenie współpracy z koncernem Roche w zakresie dystrybucji, która od teraz obejmować będzie także produkty enzymowe wykorzystywane przy łańcuchowej reakcji polimerazy (PCR) oraz ilościowej reakcji PCR w czasie rzeczywistym produkcji Kapa Biosystems, firmy nabytej przez Roche w 2015 r.

Dodanie portfela firmy Kapa do usług firmy Merck wzmacnia istniejącą współpracę w zakresie dystrybucji z firmą Roche, zapewniając jeden z najbardziej kompleksowych zestawów wysoko wydajnych narzędzi do reakcji PCR i qPCR dostępnych obecnie na rynku. Te enzymy są źródłem znacznej przewagi nad komercyjnie dostępnymi polimerazami DNA, dlatego też mogą potencjalnie umożliwić zupełnie nowe zastosowania PCR.

Zgodnie z postanowieniami umowy firma Merck wykorzysta swoje doświadczenie w sprzedaży, marketingu i e-handlu oraz związki ze społecznością naukową do prezentacji i dystrybucji reagentów i zestawów do PCR i qPCR marki Kapa. Umowa dystrybucyjna obejmuje wszystkie kraje poza USA, Japonią i Brazylią. Szczegóły finansowe nie zostały ujawnione.

Firma Roche podpisała globalną umowę dystrybucyjną na wyłączność obejmującą portfel reagentów biochemicznych z firmą Sigma-Aldrich w lipcu 2015 roku. Po przejęciu firmy Sigma-Aldrich przez firmę Merck tego samego roku umowa stała się ważnym elementem zasilającym wzrost firmy w działalności w zakresie nauk przyrodniczych oraz pozwalającym na stworzenie oferty pierwszorzędnych narzędzi na cele genomiki, proteomiki i analizy komórek.

Nowoczesne enzymy PCR, które objęte zostały poszerzoną umową dystrybucyjną mają większą tolerancję na najczęstsze inhibitory PCR, a także działają szybciej, skuteczniej i dokładniej. To właśnie te cechy enzymów powodują, że uzyskiwane wyniki są wyższej jakości, a przepływ pracy jest sprawniejszy.

Zakończenie przejścia portfolio PCR i qPCR firmy Kapa do firmy Merck przewidywane jest na 1 stycznia 2017 r.

Wyświetlono: 810

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej