Nowości - Przemysł opakowaniowy ze świata

Materiały etykietowe wolne od paliw kopalnych

26.09.2019
Materiały etykietowe wolne od paliw kopalnych

Firmy UPM Raflatac i UPM Biofuels połączyły siły, aby stworzyć innowacyjne materiały etykietowe wolne od paliw kopalnych.

​W wyniku zawiązanej współpracy firma UPM Raflatac wprowadziła na rynek dwa odnawialne materiały etykietowe na bazie drewna: folie UPM Raflatac Forest Film i klej UPM Raflatac Fossil-Free Adhesive. Te innowacyjne materiały etykietowe są odpowiedzią na potrzeby właścicieli marek, którzy chcą zastąpić tradycyjne, oparte na paliwach kopalnych materiały pierwotne materiałami odnawialnymi. Ich głównym surowcem jest nafta UPM BioVerno, odnawialna substancja zastępująca surowce na bazie paliw kopalnych surowcami odnawialnymi, pozyskiwanymi w sposób przyjazny dla środowiska. Jest ona produkowana z oleju talowego, czyli pozostałości z procesu produkcji masy papierniczej.

- UPM Raflatac Forest Film to pierwszy na rynku materiał etykietowy z folii polipropylenowej na bazie drewna. Klej UPM Raflatac Fossil-Free Adhesive RP48 to uniwersalne i odnawialne rozwiązanie. W połączeniu z innymi odpowiedzialnie pozyskiwanymi materiałami do produkcji etykiet, takimi jak przyjazny lasom materiał UPM Raflatac RAFNXT+, klej ten stanowi kompleksowe rozwiązanie, które sprawia, że każda warstwa etykiet jest jeszcze bardziej przyjazna środowisku. Zarówno folia Forest Film, jak i klej Fossil-Free Adhesive to rozwiązania, które nie wymagają żadnych zmian w procesach produkcyjnych i mogą bezproblemowo zastąpić tradycyjne opcje oparte na paliwach kopalnych. Produkty te łączą gospodarkę o obiegu zamkniętym z biogospodarką odnawialną – jedną tonę surowców kopalnych można teraz zastąpić jedną toną surowców odnawialnych. Dzięki tym innowacjom produktowym poczyniliśmy duży krok naprzód w kierunku przyszłości bez materiałów pochodzenia kopalnego. Materiały te są identyczne pod względem jakości i wydajności z konwencjonalnymi materiałami opartymi na paliwach kopalnych oraz są łatwym sposobem na nadanie ostatecznego kształtu trwałemu opakowaniu – powiedział Oona Koski, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w firmie UPM Raflatac.

Wyświetlono: 3854

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej