Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

LyondellBasell Industries wchodzi do Chin z projektem produkcji etylenu

17.09.2019

Koncern LyondellBasell i chińskie przedsiębiorstwo Liaoning Bora Enterprise Group zawarło umowę, której przedmiotem jest utworzenie w Państwie Środka spółki joint-venture, która specjalizować się będzie w produkcji etylenu, a potem także polietylenu i polipropylenu.

- Chiny to największy i najszybciej rozwijający się rynek na świecie dla naszych podstawowych produktów petrochemicznych. Utworzenie spółki joint venture z chińskim partnerem pozwoli nam zwiększyć elastyczność w zakresie wytwarzania tych produktów bliżej klienta. Widzimy ogromną okazję do stworzenia dodatkowej wartości i potencjalnego dalszego wzrostu na tym ważnym rynku. Chiny odpowiadają aktualnie za ponad 60% azjatyckiego rynku chemicznego i reprezentują ok. 40% globalnego wzrostu chemikaliów - powiedział Bob Patel, prezes LyondellBasell.

LyondellBasell posiada obecnie trzy zakłady produkujące w Chinach polipropylen. Nowy obiekt ulokowany zostanie w Panjin i będzie dysponował mocami wytwórczymi na poziomie 1,1 mln ton rocznie.

Wyświetlono: 425

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej