Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

LyondellBasell Industries: nowa fabryka compoundów polipropylenowych

06.11.2017

Lider globalnej produkcji tworzyw sztucznych, koncern LyondellBasell Industries, uruchomił w Chinach nowa fabrykę compoundów polipropylenowych. Celem jest zaspokojenie popytu płynącego z przemysłu motoryzacyjnego.

Obiekt o wydajności 20 tys. ton rocznie powstał w miejscowości Dalian. Jest trzecią fabryką, która LBI posiada w Chinach, a jednocześnie 15 na świecie, w której produkowane są compoudy PP. Dodatkowo LBI podsiada także częściowe udziały w trzech kolejnych zakładach, w których powstają compoundy PP. Łącznie ich produkcją zajmuje się w 12 krajach świata, będąc w tej dziedzinie jednym z głównych globalnych dostawców.

Jak tłumaczą władze koncernu, inwestycja w Chinach ma na celu lepszą obsługę branży motoryzacyjnej, która w Państwie Środka rozwija się z dużą szybkością. Klientami LBI będą tacy producenci samochodów, jak BMW, Daimler, GM, Volkswagen, Audi, Nissan oraz Chery. Głównym efektem, który mają przynosić dostarczane tworzywa będzie poprawa wydajności paliwowej pojazdów, tak by sprostać coraz bardziej rygorystycznym wymaganiom środowiskowym stawianym branży motoryzacyjnej.

Wyświetlono: 724

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej