Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

LyondellBasell i Sinopec: wspólny projekt na rynku tlenku propylenu

28.01.2020

Koncerny LyondellBasell Industries oraz China Petroleum & Chemical Corporation (Sinopec) podpisały porozumienie dotyczące utworzenia spółki joint venture w zakresie produkcji tlenku propylenu i monomeru styrenu w Chinach.

Celem zawartej umowy jest obsługa szybko rosnącego rynku chińskiego.

- Wspólne przedsięwzięcia w strategicznych regionach, a takim regionem są Chiny, to ważna część naszej strategii rozwoju. Ponieważ popyt na materiały budowlane, opakowania i wyposażenie stale rośnie, widzimy możliwość połączenia naszej wiodącej technologii z możliwościami operacyjnymi Sinopec, aby dalej służyć chińskiemu rynkowi - powiedział Bob Patel, prezes koncernu LyondellBasell.

Będzie to już druga jednostka do produkcji tlenku propylenu i monomeru styrenu posiadana przez koncerny w Chinach.

Oczekuje się, że nowy zakład będzie produkował 300 tys. ton tlenku propylenu i 600 tys. ton monomeru styrenu. Jego budowa rozpocznie się na początku 2020 r., zaś uruchomienie planowane jest na 2022 r. Wytwarzane surowce będą sprzedawane na równi przez obie firmy, co znacznie zwiększy ich udział w rynku chińskim.

Chiny odpowiadają za ponad 60% zapotrzebowania azjatyckiego rynku chemicznego i 40% globalnego rynku przywoływanych surowców.

LyondellBasell prowadzi w Państwie Środka pięć zakładów, będących całkowicie jego własnością.

Wyświetlono: 777

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej