Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

LyondellBasell i Albis Plastic kontynuują strategiczne partnerstwo

11.05.2018

Albis Plastic GmbH zdecydowało o kontynuowaniu dotychczasowej, udanej współpracy dystrybucyjnej z LyondellBasell, która jest jedną z największych firm aktywnie działających w branży tworzyw sztucznych, chemikaliów i rafinerii na świecie.

Nowa umowa dystrybucyjna obowiązuje w roku 2018 i obejmuje region Europy, w tym nowo dodane Włochy, Rosję, Turcję oraz wybrane kraje w Afryce Północnej. Rozszerzone kanały dystrybucyjne uwzględniają pełen zakres standardowych poliolefin, m.in. polietylenu i polipropylenu oraz asortyment produktów specjalistyczny, w tym zastrzeżone technologicznie produkty PURELL (modyfikowane kopolimery polietylenowe) i CATALLOY (technologia, w wyniku której powstają w reaktorach żywice poliolefin termoplastycznych łączące zalety poliolefin z zaletami elastomerów). Obecny kontrakt obejmuje również związki HOSTACOM PP (kolorowe związki polipropylenowe wzmocnione włóknem szklanym) dla Polski, Czech, Węgier i krajów bałtyckich.

Horst Klink, wiceprezes ds. dystrybucji w firmie Albis Plastic, komentuje: - Od 50 lat cieszymy się ogromnym zaufaniem i udaną współpracą z firmą LyondellBasell. Z niecierpliwością czekamy na kolejne lata współpracy i dalszy rozwój geograficzny wraz z ekspansją istniejącego portfolio produktowego.

Natomiast Rolf van Beeck, wicedyrektor ds. pośrednich kanałów sprzedaży w LyondellBasell, dodaje: - Rzeczywiście mamy ambitne plany rozwoju, zarówno w sektorze produktów organicznych, jak i nieorganicznych, i cieszymy się, że tylu lat mamy niezawodnego partnera dystrybucyjnego w Albis Plastic dla naszych standardowych i specjalistycznych produktów, szczególnie do zastosowań w służbie zdrowia.

Wyświetlono: 921

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej