Wiadomości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Lotos Oil kończy z produkcją opakowań

18.03.2019

Blisko 5 milionów opakowań w postaci kanistrów do olejów silnikowych dostarczy w ciągu roku firma Plastico spółce Lotos Oil. Umowa przewiduje wytwarzanie i dostawę kanistrów o pojemności od 0,6 do 5 litrów. Ze względu na optymalizację działalności Lotos Oil kończy własną produkcję opakowań.

– Przeprowadziliśmy wnikliwe analizy projektu, która jednoznacznie wykazały, że ten rodzaj pozyskania opakowań do naszych produktów jest najbardziej optymalny. To dla nas niezwykle ważna umowa. Zyskujemy nowoczesne kanistry, które zdecydowanie poprawiają wizerunek naszych olejów na rynku. Do tego dochodzą korzyści logistyczne, a przede wszystkim ekonomiczne – podkreśla Krzysztof Nowicki, prezes zarządu Lotos Oil.

Spółka wygasza tym samym własną produkcje kanistrów. Linie produkcyjne pochodzą z początków lat 90., a ich modernizacja nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Brakuje też części zamiennych.

– Chcemy się skoncentrować na tym, w czym jesteśmy najlepsi, czyli na produkcji olejów i realizacji nowoczesnych projektów handlowych, takich jak choćby serwis olejowy. Produkcję kanistrów przekazujemy ekspertom – dodaje prezes Krzysztof Nowicki.

Firma Plastico z Radomia jest jednym z największych producentów opakowań w kraju.

Pierwsze kanistry dotrą z Plastico do zakładów Lotos Oil za 12 tygodni. Zanim wejdą one do masowej produkcji zostaną poddane testom na automatycznych liniach konfekcyjnych, a następnie przejdą próby szczelności oraz wytrzymałości mechanicznej. Nowoczesne opakowania będą stosowane już do wszystkich produkowanych przez Lotos Oil olejów. Wszyscy pracownicy, którzy byli zatrudnieni przy produkcji opakowań, znajdą pracę na wydziałach produkcyjnych, a także w nowych obszarach działalności firmy.

Wyświetlono: 904

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej