Wiadomości - Chemia budowlana z kraju

Lotos Asfalt: 11 mln ton sprzedanych produktów

17.04.2019

11 mln ton asfaltów sprzedała przez 15 lat swojej działalności spółka Lotos Asfalt. Z tej ilości ok. 2 mln ton stanowiły asfalty modyfikowane.

Lotos Asfalt jest czołowym producentem asfaltów drogowych klasycznych i modyfikowanych. Sprzedaje je zarówno w kraju, jak i zagranicą. Pierwsze kroki rynkowe przedsiębiorstwo stawiało tuż po akcesji Polski do UE. Z biegiem czasu ruszały w kraju inwestycje drogowe, co napędzało popyt na asfalty.

- Wprowadziliśmy jako pierwsi w Polsce szereg usług z zakresu obsługi klienta, koncentrując się na sprzedaży do klienta końcowego. Zbudowaliśmy logistykę dostaw do klientów, zapewniając im ciągłość i terminowość. Dzięki temu potrafiliśmy sprostać wyzwaniom związanym z kumulacją inwestycji drogowych – ocenia Cezary Godziuk, prezes zarządu Lotos Asfalt.

Dzisiaj specjalnością firmy są asfalty modyfikowane, które znajdują zastosowanie przy budowie prawie wszystkich autostrad i dróg szybkiego ruchu oraz przy budowie lotnisk. Lotos sprzedaje ich dwukrotnie więcej niż jego największy konkurent. Jako jedyny wytwórca w kraju wprowadził do produkcji asfalty modyfikowane miałem gumowym. Jego asfalty wysokomodyfikowane pozwalają na budowę dróg o trwałości nawet do 50 lat.

– Wysoki popyt na asfalty w Polsce i Europie kształtują korzystne dla nas otoczenie rynkowe. Planujemy utrzymanie dotychczasowej wysokiej sprzedaży na terenie Polski, by sprostać wymaganiom budowanej infrastruktury drogowej. Stawiamy na innowacyjny rozwój. Spółka realizuje strategiczne cele związane z rozwojem sprzedaży asfaltów specjalnych. Wdrażamy nowe produkty i zastosowania funkcjonalne dla asfaltów. Widocznym efektem tych działań jest wybudowanie innowacyjnej, długowiecznej nawierzchni o zwiększonej odporności na deformacje trwałe w ramach infrastruktury drogowej przy instalacjach Projektu EFRA – opowiada prezes Lotos Asfalt.

Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i zastosowaniu asfaltów wysokomodyfikowanych we wszystkich trzech warstwach nawierzchni drogowej w mieszankach typu SMA uzyskano unikalną na skalę światową konstrukcję nawierzchni drogowej. Tego typu nawierzchnie to przyszłość drogownictwa i odpowiedź na poszukiwania branży w dziedzinie wydłużenia cyklu życia dróg. Rozwiązanie to rekomendowane jest również do stosowania w miejscach, na których odbywa się ciężki, powolny ruch towarowy, takich jak porty czy terminale lotnicze. Wprowadzanie asfaltów modyfikowanych i wysokomodyfikowanych do dolnych warstw konstrukcji nawierzchni to przyszłościowy kierunek pozwalający na znaczne wydłużenie trwałości zmęczeniowej dróg.

Wyświetlono: 814

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej