Artykuły - Transport i logistyka

Logistyka sukcesu

19.05.2020
Autor: Dominik Wójcicki
Logistyka sukcesu

– W logistyce zmiany to jednak chleb powszedni i już nie raz okazywało się, że firmy transportowe potrafiły odnaleźć się w nowej sytuacji. Sam Dachser ma powody do zadowolenia. Ubiegły rok był dla nas kolejnym udanym okresem. Nasza firma specjalizuje się w obsłudze dostaw eksportowych, w których najwięcej jest eksportu do Niemiec. Znamy się na tym bardzo dobrze i nawet gdy niemiecka gospodarka łapie przejściową zadyszkę, my rozwijamy biznes i w 2019 r. nasze przychody rosły w dwucyfrowym tempie. Jesteśmy optymistami również jeśli chodzi o bieżący rok – zdradza Grzegorz Lichocik.

Podejmuje on także wątek przewozu chemikaliów i tego, czego można się spodziewać akurat w tym obszarze w ciągu najbliższych miesięcy.

– Przewozimy produkty chemiczne dla wielu firm w Polsce, nierzadko wśród tych towarów są też substancje niebezpieczne. Jesteśmy wybierani przez klientów ze względu na nasze unikatowe na rynku kompetencje. Mamy rozwiązania specjalnie skrojone pod potrzeby transportu chemii i dostosowaną do tego infrastrukturę, czyli terminale przeładunkowe, pojazdy oraz specjalnie przeszkolonych pracowników. Dzięki temu rośnie liczba przewożonych przez nas ładunków, takich jak m.in. kosmetyki i chemia gospodarcza, chemia budowlana, tworzywa sztuczne. Spodziewamy się kontynuacji tych pozytywnych trendów w 2020 r. Zwłaszcza rodzima branża kosmetyczna jest coraz skuteczniejsza, jeśli chodzi o zdobywanie europejskiego konsumenta. Polski przemysł kosmetyczny inwestuje w jakość produktów i w ten sposób mocno rośnie eksportowo, a my logistycznie wspieramy jego ekspansję. Korzystne tendencje dotyczą także branży DIY, m.in. w zakresie chemii budowlanej. Przykładowo niemieckie stowarzyszenie branżowe BHB podniosło niedawno prognozy sprzedażowe dla tego rynku i to jest pozytywny sygnał także dla nas – twierdzi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser Polska.

Na jeszcze inny aspekt kieruje uwagę Anna Poszelężna-Skotarek, szef ochrony środowiska i bezpieczeństwa produktów specjalnych w spółce DB Schenker.

– Prognozy na 2020 r. nie tylko będą uzależnione od sytuacji gospodarczej, ale także od warunków pogodowych. Brak mroźnych miesięcy przyspiesza prace budowlane, co wpływa na wielkość zamówień. Szybkie nadejście wysokich temperatur będzie natomiast skutkować wzmożonym zainteresowaniem środkami owadobójczymi oraz produktami chemii gospodarczej – zauważa przedstawicielka DB Schenker.

Wyświetlono: 1327

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej