Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

Lerg rozpoczyna produkcję polioli poliestrowych

31.01.2017

Firma Lerg rozszerza zakres swojej produkcji i wprowadza na rynek poliole poliestrowe.

Lerg jest wiodącym krajowym wytwórcą i eksporterem żywic syntetycznych stosowanych m.in. w budownictwie, motoryzacji, meblarstwie i górnictwie. Zatrudnia ponad 500 osób. Sprzedaje ok. 130 tys. ton żywic rocznie do 24 krajów. Blisko połowa jego sprzedaży trafia na eksport.

Spółka wzbogaciła właśnie swoje portfolio produkcyjne o nowy wyrób, jakim są poliole poliestrowe. Będą one powstawały w oparciu o surowiec, jakim są odpady PET. W ten sposób opracowany zostanie nie tylko produkt ekologiczny, ale także taki, który przyczyni się do zmniejszenia palności poliuretanu.

Poliole poliestrowe to ważny składnik wielu spienionych i niespienionych systemów, które wykorzystywane są do wytwarzania poliuretanów. Tworzywa te powstają w wyniku połączenia właśnie polioli z izocyjanianami. Poliole produkowane przez Lerg znajdą zastosowanie przede wszystkim w budownictwie i będą przeznaczone do tworzenia płyt warstwowych, izolacji natryskowych i pianek montażowych, a także w górnictwie w ramach produkcji klejów.

Wyświetlono: 790

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej