Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Lerg robi się coraz większy

21.05.2020

Spółka Lerg nabyła od I Funduszu Mistral 100% akcji przedsiębiorstwa ZTS Izo-Erg. W ten sposób poszerza swoją ofertę o laminaty papierowo-fenolowe, bawełniano-fenolowe i szklano-epoksydowe.

Zakłady Tworzyw Sztucznych Izo-Erg SA w Gliwicach to spółka, która od ponad 70 lat zajmuje się produkcją laminatów elektroizolacyjnych i konstrukcyjnych w postaci płyt, rur i prętów oraz materiałów giętkich i izolacji mikowych. Specjalizuje się głównie w laminatach papierowo-fenolowych, bawełniano-fenolowych (tzw. tekstolitach) i szklano-epoksydowych. Produkty spółki są obecne na czterech kontynentach i w ponad 30 krajach europejskich. Głównymi i tradycyjnymi rynkami eksportowymi Izo-Erg są rynek niemiecki, skandynawski, francuski, włoski i hiszpański. Firma posiada odbiorców także na rynkach japońskim, tajlandzkim i amerykańskim. Współpracuje z wiodącymi koncernami branży elektrotechnicznej: ABB, Alstom, Mistubishi Electric, Siemens, General Electric, Bosch, Philips.

- Konsekwentnie realizujemy cel stworzenia silnej grupy chemicznej. Zakup Zakładów Tworzyw Sztucznych Izo – Erg wpisuje się w założenia naszej strategii, która zakłada stworzenie silnej, zdywersyfikowanej grupy chemicznej o globalnym zasięgu. Ponadto z ZTS Izo-Erg łączą nas lata rzetelnej i uczciwej współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu. Wierzymy, że przynależność do tej samej grupy w znacznym stopniu przyczyni się do naszego dalszego rozwoju – mówi Agnieszka Kozubek-Bespalenko, wiceprezes Lerg.

Lerg z siedzibą w Pustkowie jest producentem i eksporterem żywic syntetycznych stosowanych w różnych gałęziach przemysłu. W ubiegłym roku Lerg dokonał innego dużego przejęcia, nabywając spółkę Permedia.

Wyświetlono: 471

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej