Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

Lerg kupuje jednego ze swoich najstarszych klientów

13.08.2019

Lerg przejmuję Zakłady Tworzyw Sztucznych Izo-Erg w Gliwicach. To kolejna w ostatnim czasie akwizycja Lergu. Kilka tygodni temu został on właścicielem Zakładów Chemicznych Permedia.

ZTS Izo-Erg od ponad 70 lat jest producentem laminatów elektroizolacyjnych i konstrukcyjnych z termoutwardzalnych tworzyw sztucznych w postaci płyt, rur i prętów oraz materiałów giętkich i izolacji mikowych. Specjalizuje się głównie w laminatach papierowo-fenolowych, bawełniano-fenolowych tzw. tekstolit i szklano-epoksydowych. Może pochwalić się kilkunastoprocentowym udziałem w rynku europejskim w zakresie laminatów elektrotechnicznych. Produkty spółki są obecne na czterech kontynentach i w ponad 30 krajach europejskich. Głównymi i tradycyjnymi rynkami eksportowymi Izo-Erg są rynek niemiecki, skandynawski, francuski, włoski i hiszpański. Firma posiada odbiorców także na rynkach japońskim, tajlandzkim i amerykańskim. Współpracuje z wiodącymi koncernami branży elektrotechnicznej: ABB, Alstom, Mistubishi Electric, Siemens, General Electric, Bosch, Philips.

Teraz jednak ZTS Izo – Erg zmienia właściciela. 

- Zakup ZTS Izo – Erg jest celowym i przemyślanym działaniem wpisującym się w założenia strategii tworzenia silnej grupy chemicznej o globalnym zasięgu. Zakłady Tworzyw Sztucznych Izo-Erg to wieloletni odbiorca naszych produktów i jeden z najstarszych klientów firmy Lerg.  Łączą nas lata rzetelnej współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu, które dały nam możliwość dobrze poznać firmę. Żywimy głęboką nadzieję, iż już w najbliższym czasie będziemy mogli wspólnie z Izo-Erg budować silną pozycję naszej grupy na rynku chemicznym oraz w dalszym ciągu rozwijać portfolio produktów naszych oraz przejmowanej spółki – komentuje Agnieszka Kozubek-Bespalenko, wiceprezes spółki Lerg.

Wyświetlono: 1002

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej