Nowości - Przemysł detergentowy ze świata

Łatwo biodegradowalne czynniki chelatujące zastąpią fosforany

22.10.2015

BASF wprowadziła rynek nowe rodzaje łatwo biodegradowalnego czynnika chelatującego. Produkty mogą zastąpić fosforany w detergentach do zmywarek i zaoferować większą elastyczności receptur oraz szerszy wybór estetyki produktu końcowego.

Nowy łatwo biodegradowalny czynnik chelatujący BASF o nazwie handlowej Trilon M ma szansę zyskać opinię wysokowydajnego składnika detergentów do zmywarek, mogącego zastąpić fosforany. Regulacje UE przewidują bowiem, że fosforany będą praktycznie zakazane w tym zastosowaniu w Europie od 2017 r. W USA, w ciągu ostatnich pięciu lat, 16 stanów zakazało używania fosforanów do tego celu.

Jak tłumaczą przedstawiciele koncernu, Trilon M skutecznie wiąże jony twardej wody i zapobiega osadzaniu się kamienia na naczyniach podczas cyklu zmywania. Łatwo ulega biodegradacji i spełnia kryteria oznakowania ekologicznego UE.

- Dzięki naszym produktom Trilon M oferujemy klientom możliwość opracowania detergentów do zmywarek, które przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju bez uszczerbku dla wydajności. Dla klientów oznacza to błyszczące szkło i naczynia po każdym cyklu zmywania - twierdzi Michael Ceranski, dyrektor działu Regional Business Management Home Care and Industrial & Institutional Cleaning BASF Europe.

Poza wysokowydajnym produktem Trilon M, firma BASF zaprezentowała także innowacyjny, zaawansowany technologicznie Trilon M Max. Oprócz właściwości, którymi charakteryzuje się Trilon M to rozwiązanie drugiej generacji oferuje detergentom do zmywarek inne korzyści w postaci większej elastyczności receptury i szerszego wyboru estetyki. Trilon M Max umożliwia również opracowywanie produktów o mniejszych rozmiarach.

Trilon M i Trilon M Max są dostępne w postaci stałej i płynnej. Nadają się więc do zastosowania w tabletkach do zmywania, a także produktach w proszku i w płynie, w tym w żelach do zmywarek.

Na niedawnym kongresie SEPAWA w niemieckiej Fuldzie firma BASF zaprezentowała też rozwiązanie typu „2 w 1” pod nazwą Trilon Ultimate. Produkt ten bazuje na Trilon M Max i poza właściwościami innowacyjnego czynnika chelatującego zapewnia szczególne działanie. Granulki Trilon Ultimate oferują takie korzyści, jak wyższa stabilność tabletki do zmywarki lub dodatkowa ochrona szkła, aby szklane naczynia klientów były wciąż błyszczące nawet po wielu cyklach zmywania.

Wyświetlono: 3541

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej