Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Lanxess zdobywa rynek Europy Środkowej i Wschodniej

10.04.2013

Koncern Lanxess obchodzi swoje piąte urodziny, jeśli chodzi o obecność na rynku Europy Środkowo – Wschodniej. Od 2008 r. firma zwiększyła swoją sprzedaż w naszym regionie o 40%.


Lanxess Central Eastern Europe z siedzibą w Bratysławie, zanotował w 2012 r. sprzedaż w wysokości 306 mln euro. Osiągnął ją na pięciu głównych rynkach: w Polsce, Austrii, Słowacji, Czechach i na Węgrzech. Jedno z kluczowych pól działań w tych krajach stanowi obrót wyrobami kauczukowymi oraz chemikaliami gumowymi na potrzeby produktów zgodnych z trendami mobilności. Spółka dostarcza swoje produkty krajowym i międzynarodowym producentom opon. Innym znaczącym elementem w jej sprzedaży są produkty high-tech wykonywane z tworzyw sztucznych. Torują one drogę dla bardziej ekonomicznych pojazdów o lekkiej konstrukcji.

- W ciągu minionych pięciu lat systematycznie rozwijaliśmy i usprawnialiśmy zarówno naszą działalność, jak i relacje z klientami w regionie – mówi Rainier van Roessel, członek rady nadzorczej Lanxess AG. - Nasze innowacyjne technologie i produkty dla branży oponiarskiej i motoryzacyjnej są kluczowymi przyczynami notowanego wzrostu. Widzimy dalszy potencjał tego wzrostu. Ponadto Europa Środkowa i Wschodnia stały się na przestrzeni ostatnich lat ważnym ośrodkiem europejskiej branży motoryzacyjnej.

Tylko w tym roku koncern spodziewa się, że obroty przemysłu oponiarskiego w Europie Środkowej i Wschodniej wzrosną o 5,5%. Ponadto firma przewiduje, że wartość branży motoryzacyjnej podskoczy o 2% i średnio o ok. 4% rocznie w okresie 2014 - 2017.

Pięciolecie działalności firmy w regionie stało się też okazją do zmian szefostwa koncernu. Nowym prezesem zarządu Lanxess CEE został Wolfgang Heuchel, zastępując na tym stanowisku Fleminga Bjørnsleva, który objął funkcję prezesa zarządu Lanxessa w Stanach Zjednoczonych.

Wyświetlono: 1180

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej