Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Lanxess wspiera rozwój e-mobilności

17.07.2020

Koncern Lanxess dąży do dalszego wzmocnienia swojej pozycji rynkowej w zakresie technologii związanych z nową mobilnością.

- Nowoczesna mobilność jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów na świecie. Lanxess ma tu wiele do zaoferowania, od naszych zaawansowanych technologicznie tworzyw sztucznych przez pojazdy elektryczne po specjalistyczne środki chemiczne do akumulatorów. Chcemy znacznie rozszerzyć tę ofertę, dokładniej ją skoordynować i wzmocnić jej pozycję na rynku – wyjaśnia Anno Borkowsky, członek zarządu Lanxess.

Wysokowydajne tworzywa sztuczne firmy są stosowane w pojazdach elektrycznych, na przykład w lekkich karoseriach samochodowych lub obudowach akumulatorów. Mają również duży potencjał wykorzystania w infrastrukturze na potrzeby e-mobilności, takiej jak stacje ładowania, oraz w czujnikach, wyświetlaczach i jednostkach sterujących do pojazdów autonomicznych.

Lanxess jest ponadto czołowym producentem wielu specjalistycznych środków chemicznych, bez których nie mogą się obejść nowoczesne systemy akumulatorów, takich jak substancje zawierające fosfor, kwas fluorowodorowy i środki zmniejszające palność. Grupa pracuje nad komercyjną produkcją litu, kluczowego składnika baterii litowo-jonowych. Niedawno wspólnie z partnerem Standard Lithium koncern uruchomił zakład pilotażowy w El Dorado w Stanach Zjednoczonych. Spółki zamierzają wykorzystać go do ekstrakcji litu z solanki wytworzonej w procesie produkcji bromu w koncernie Lanxess.

Tagi


Lanxess
Wyświetlono: 439

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej