Wiadomości - Chemia rolnicza - Ze świata

Lanxess sprzedaje Chińczykom zakłady w Republice Południowej Afryki

16.08.2019

Lanxess sprzedaje swój oddział zajmujący się produkcją środków chemicznych opartych na chromie. Nabywcą zostaje firma Brother Enterprises z Chin.

– W ostatnich latach z powodzeniem zreorganizowaliśmy nasz oddział zajmujący się produkcją środków chemicznych opartych na chromie, nie wpisuje się on już jednak w naszą strategię przewidującą koncentrację na specjalistycznych środkach chemicznych. Jesteśmy zatem przekonani, że jego przyszły wzrost i dalszy rozwój może być lepiej realizowany pod kierownictwem Brother Enterprises – powiedział Matthias Zachert, prezes zarządu spółki Lanxess.

Oddział zajmujący się produkcją środków chemicznych opartych na chromie należy do jednostki biznesowej Lanxess Leather i generuje roczną sprzedaż na poziomie ok. 100 mln euro. Środki te produkowane są w dwóch zakładach w RPA. W Newcastle Lanxess produkuje dichromian sodu, który jest tam częściowo przetwarzany na kwas chromowy. W swoim zakładzie w Merebank koncern produkuje z dichromianu sodu oparte na chromie sole do garbowania dla światowego przemysłu skórzanego.

Wyświetlono: 4166

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej