Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Lanxess przejmuje brazylijskiego producenta biocydów

05.12.2019

Niemiecki koncern Lanxess, umacnia swoją pozycję w gronie czołowych światowych producentów aktywnych składników i preparatów biobójczych, przejmując spółkę Itibanyl Produtos Especiais Ltda z Brazylii.

– Przejęcie doskonale wpisuje się w naszą strategię koncentracji na środkach chemicznych zapew¬nia¬jących wysoką rentowność. Nasza jednostka Material Protection Products umocni swoją globalną pozycję – podkreśla Rainier van Roessel, członek zarządu spółki Lanxess.

Koncern obecnie obsługuje swoich południowoamerykańskich klientów, korzystając z lokalnego zakładu produkcyjnego. Wcześniej reprezentowany był przez zakłady produkcyjne ulokowane w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych.

W Brazylii oprócz około stu pracowników i zakładu produkcyjnego Lanxess przejmuje również laboratoria. Przejęcie zapewnia producentowi środków chemicznych dostęp do półproduktów o strategicznym znaczeniu.

Większą część sprzedaży IPEL stanowią biocydy i specjalistyczne środki chemiczne dla branży farb i powłok. Preparaty biobójcze chronią materiały przed szkodnikami, zniszczeniem i rozpadem spowodowanym przez mikroorganizmy. Wydłużają okres przydatności i gwarantują funkcjonalność produktów końcowych. Asortyment obejmuje również środki konserwujące i grzybobójcze do kontroli procesów w uzdatnianiu wody oraz aktywne składniki środków dezynfekujących i czyszczących.

Wyświetlono: 633

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej