Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Lanxess prognozuje wpływ koronawirusa

18.03.2020

Niemiecki koncern chemiczny Lanxess publikuje stanowisko w związku z pandemią koronawirusa i „bombą”, jaka w związku z tym spadła na światową gospodarkę. Firma przekonuje, że koszt pandemii wyniesie w jej przypadku od 50 do 100 mln euro w skali roku.

Mówiąc o perspektywach na 2020 r. Lanxess używa hasła „stabilizacja pod względem operacyjnym przy niekorzystnym wpływie koronawirusa”.

Prognozowany EBITDA koncernu, przed uwzględnieniem pozycji nadzwyczajnych, powinien zawrzeć się w przedziale 0,9 – 1 mld euro. Aktualnie spodziewane odpisy z tytułu epidemii koronawirusa w pierwszym kwartale 2020 r. wyniosą około 20 mln euro.

 - W trudnych warunkach gospodarczych 2019 roku zdaliśmy pierwszy prawdziwy test od czasu naszej reorganizacji. Lanxess nigdy wcześniej nie cieszył się taką stabilnością i rentownością. Nawet w tych wymagających okolicznościach nasza marża osiągnęła rekordowy poziom, a nasza baza finansowa stanowiąca podbudowę do dalszego wzrostu jeszcze się umocniła. W 2020 roku poświęcimy większą uwagę wysoce rentownym działaniom na rzecz ochrony konsumenta oraz nowym zastosowaniom w dziedzinie technologii akumulatorów – powiedział Matthias Zachert, prezes zarządu koncernu Lanxess.

Sprzedaż koncernu w 2019 r. wyniosła 6,802 mld euro, tym samym utrzymując się na poziomie zbliżonym do tego z 2018 r. (6,824 mld euro). Zysk netto z działalności kontynuowanej osiągnął 240 mln EUR i był o 14,9% niższy w porównaniu z 282 mln euro uzyskanymi rok wcześniej. Stało się tak w szczególności za sprawą nadzwyczajnych wydatków przeznaczonych na reorganizację działalności w zakresie związków metaloorganicznych.

Wyświetlono: 241

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej