Nowości - Tworzywa sztuczne ze świata

Lanxess na K2016: Skuteczne rozwiązania dla przemysłu tworzyw sztucznych

20.10.2016
Lanxess na K2016: Skuteczne rozwiązania dla przemysłu tworzyw sztucznych

Koncern Lanxess jest wystawcą na targach K 2016 organizowanych w Düsseldorfie. Tematem przewodnim tej edycji jest hasło: „Quality works“.

Lanxess prezentuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie materiałów, procesów i technologii przeznaczonych do wysokiej jakości tworzyw sztucznych oraz dodatków stosowanych w procesach technologicznych. Prezentacja obejmuje również pigmenty barwiące oraz półprodukty stosowane w przemyśle polimerów. – Temat przewodni wystawy odzwierciedla misję koncernu Lanxess, który wytwarza wysokiej jakości produkty, skutecznie reaguje na wyzwania, którym musi sprostać rynek międzynarodowy, oraz dostarcza właściwe rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów – mówi Hubert Fink, członek zarządu koncernu Lanxess AG.

Podczas targów koncern zaprezentuje jeden z wielu przykładów zastosowania lekkich konstrukcji, a mianowicie moduł miski olejowej wykonany z tworzywa Durethan BKV 30 H2.0 (PA 6) do Porsche 911 Carrera. Ten wysoce złożony komponent spełnia wymagania w zakresie zmniejszenia masy, integracji funkcji oraz ekonomicznej produkcji określone dla nowej generacji silników.

Z kolei kompozyty serii Tepex z włóknami są przeznaczone do zastosowania w lekkich konstrukcjach. Kluczowe składniki tego zaawansowanego technologicznie materiału to najnowocześniejsze materiały termoplastyczne wzmocnione włóknami ciągłymi, takimi jak włókna szklane lub węglowe, w zależności od rodzaju przeznaczenia. Materiał oraz powiązane procesy technologiczne są już gotowe do wykorzystania w produkcji wielkoprzemysłowej. Tepex to idealny materiał dostosowany do produkcji masowej, np. w przemyśle motoryzacyjnym. Sztandarowy przykład wykorzystania kompozytu Tepex, zaprezentowany na targach przez koncern, to wykonany wyłącznie z tego materiału pedał hamulca

Wyświetlono: 3373

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej