Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Lanxess kupi jednostkę biznesową koncernu Solvay

29.11.2017

Lanxess planuje przejąć działalność koncernu Solvay prowadzoną na terytorium Ameryki Północnej w zakresie dodatków fosforowych. Chodzi o nabycie zakładu produkcyjnego w amerykańskim mieście Charleston, generującego 65 mln euro sprzedaży.

Lanxess, jako producent specjalistycznych środków chemicznych, poszerza swoją działalność w segmencie dodatków i planuje przejęcie od belgijskiego Solvay’a jednostki z branży fosforowych środków chemicznych wraz z zakładem produkcyjnym w Stanach Zjednoczonych. Obie firmy podpisały już umowę w tym zakresie. Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2018 r. pod warunkiem udzielania zgody przez organy regulacyjne. To przejęcie w pełni realizuje założenia strategii Lanxessa, aby rozwijać swoją działalność na rynkach o średniej wielkości oraz w regionach Ameryki Północnej i Azji.

Zakład w Charleston w Karolinie Południowej obejmuje sześć instalacji produkcyjnych, na których ok. 90 pracowników produkuje chlorek fosforu i różne produkty pochodne, takie jak środki opóźniające zapalenie oraz półprodukty dla przemysłu agrochemicznego. Jednostka osiąga roczną sprzedaż rzędu 65 mln euro.

– W efekcie przejęcia stworzymy północnoamerykańską platformę do rozwoju działalności w zakresie specjalistycznych fosforowych środków chemicznych, które stanowią istotny element naszej działalności w branży dodatków. Teraz jesteśmy w stanie jeszcze bardziej intensywnie się rozwijać w tym ważnym regionie – podkreśliła Anno Borkowsky, dyrektor zarządzający jednostki biznesowej Additives koncernu Lanxess.

Przy rocznej sprzedaży rzędu 2 mld euro i około 2 tys. pracowników na całym świecie jednostka Additives stanowi ważny filar działalności Grupy Lanxess.

Lanxess jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. W 2016 r. osiągnął sprzedaż w wysokości 7,7 mld euro. Obecnie zatrudnia około 19,2 tys. pracowników w 25 krajach i jest reprezentowany przez 75 zakładów produkcyjnych. Dzięki Arlanxeo, spółce joint-venture utworzonej wraz z Saudi Aramco, jest również głównym dostawcą kauczuków syntetycznych.

Wyświetlono: 772

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej