Wiadomości - Przemysł gumowy ze świata

Lanxess i Saudi Aramco tworzą Arlanxeo

15.02.2016

Z początkiem kwietnia tego roku koncerny Lanxess i Saudi Aramco powołają spółkę joint venture o nazwie Arlanxeo, która będzie specjalizować się w produkcji kauczuku syntetycznego.

Wszystkie właściwe agencje ds. ochrony konkurencji wyraziły już zgodę na realizację transakcji.

- Arlanxeo będzie silną spółką dwóch poważnych partnerów. Znajduje to również odbicie w nowej nazwie. Powołamy Arlanxeo jako nowego, niezależnego gracza na światowym rynku kauczuków syntetycznych. Jesteśmy przekonani, że w branży gumowej stanie się on silną marką – powiedział Matthias Zachert, prezes zarządu Lanxessa i przyszły przewodniczący Komitetu Akcjonariuszy Arlanxeo.

22 września 2015 r. Lanxess i Saudi Aramco podpisały umowę o utworzeniu na równych prawach spółki joint venture ds. rozwoju, produkcji, marketingu, sprzedaży i dystrybucji kauczuków syntetycznych wykorzystywanych w globalnym przemyśle oponiarskim, do produkcji części motoryzacyjnych oraz w szerokiej gamie innych zastosowań.

Siedziba spółki Arlanxeo mieścić będzie się w Holandii. Obaj partnerzy powołają wkrótce zarząd. Każdy z partnerów będzie dysponował równą liczbą przedstawicieli we władzach spółki. Stanowisko prezesa obejmie przedstawiciel koncernu Lanxess, stanowisko dyrektora finansowego trafi w ręce przedstawiciela Saudi Aramco.

– Łącząc siły największego na świecie producenta kauczuku syntetycznego oraz największej na świecie zintegrowanej spółki z branży energetycznej, położyliśmy fundamenty pod trwały rozwój. Przyniesie to obopólne korzyści zarówno naszym klientom, jak i pracownikom Arlanxeo. Z niecierpliwością oczekujemy realizacji tego obiecującego, nowego, wspólnego przedsięwzięcia - dodał Matthias Zachert.

Wyświetlono: 1274

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej