Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

Lanxess chce dokonać przełomu w zakresie materiałów nowej generacji

17.10.2017

Jednostka Urethane Systems koncernu Lanxess rozszerzy badania nad materiałami nowej generacji.

Jednostka biznesowa Urethane Systems koncernu Lanxess nawiązała współpracę z Centrum Wspólnych Badań nad Polimerami Uniwersytetu Massachusetts w Amherst i Podmiotów Branżowych (CUMIRP). Celem współpracy jest poszerzenie badań naukowych nad materiałami nowej generacji. CUMIRP pełni funkcję platformy łączącej naukowców, środowiska akademickie i studentów z podmiotami działającymi w branży inżynierii i produkcji materiałów polimerowych. Umożliwia lepsze wykorzystywanie zasobów i ułatwia nawiązywanie współpracy. Koncern Lanxess dołączy do grupy zajmującej się właściwościami pożarowymi (Klaster F) oraz do grupy do spraw produkcji dodatków (Klaster M). Współpraca ma na celu opracowywanie innowacyjnych materiałów uretanowych oraz uzyskanie dogłębnego zrozumienia relacji między strukturą a własnościami, co pozwoli na rozwój nowatorskich metod produkcji oraz opracowywanie nowych właściwości. Projekt wszedł w życie w październiku 2017 r.

W dłuższej perspektywie Lanxess spodziewa się znacznych oszczędności w wyniku wypracowania zaawansowanych technologicznie i wysokowydajnych rozwiązań oraz uzyskania przewagi biznesowej nad konkurencją dzięki innowacyjnym technologiom i możliwości współpracy z wysoko wykwalifikowanymi specjalistami.

– Grupy badawcze zajmują się konkretnymi obszarami badawczymi i umożliwiają intensywną współpracę w ramach zespołu. Podejście nastawione na współdziałanie wspiera międzybranżową współpracę i zapewnia nam możliwość konsultacji z najlepszymi ekspertami w dziedzinie polimerów. Jako członkowie Klastrów M i F mamy nadzieję osiągnąć znaczne oszczędności i rozwinąć naszą działalność dzięki innowacjom w dziedzinie produktów – powiedziała Polina Ware, menadżer ds. Globalnej Działalności Badawczo-Rozwojowej w jednostce Urethane Systems koncernu Lanxess.

Wydział Nauki o Polimerach i Inżynierii Materiałów Polimerowych Uniwersytetu Massachusetts w Amherst to czołowy zakład naukowy zajmujący się polimerami w Stanach Zjednoczonych i jeden z największych ośrodków akademickich zaangażowanych w badania nad polimerami na świecie.

Jednym z najważniejszych naukowców biorących udział we współpracy akademickiej z jednostką Urethane Systems jest Alan Lesser z Uniwersytetu Massachusetts w Amherst, który jest światowej sławy ekspertem w dziedzinie deformacji i pękania polimerów oraz materiałów kompozytowych. Jego badania skupiają się na wytrzymałości, trwałości i mikromechanice mieszanek polimerowych i polimerowych materiałów kompozytowych, nanokompozytach, molekularnych materiałach kompozytowych, modelowaniu struktury polimerów w przypadku złożonych naprężeń, a także unikalnych metodach produkcji i dodatkach wielofunkcyjnych.
 

Wyświetlono: 572

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

z kraju

ze świata

Wrzesień 2018
12
3456789
10111213141516
17181920
212223
242526
27282930
więcej