Wiadomości - Przemysł gumowy ze świata

Kraiburg: wzrost produkcji TPE o 35%

15.01.2019

Niemiecka firma Kraiburg TPE, będąca producentem elastomerów termoplastycznych na bazie kopolimerów blokowych styrenu, poinformowała o rozbudowie swoich globalnych mocy produkcyjnych o 35%.

Kraiburg posiada trzy zakłady swoich elastomerów termoplastycznych, które są ulokowane w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Malezji. Zrealizowana inwestycja odnosi się do malezyjskiej fabryki. To tam o 35%, z wcześniejszego poziomu 10 tys. ton rocznie, wzrosła produkcja TPE. To odpowiedź spółki na płynący z regionu popyt ze strony rynku motoryzacyjnego, medycznego, wyrobów przemysłowych i konsumenckich. Łącznie moce produkcyjne Kraiburga w ujęciu globalnym wynoszą w tej chwili 60 tys. ton rocznie. Popyt na termoplastyczne elastomery stale rośnie w tempie 4-7% rocznie, w zależności od regionu.

To kolejna w ostatnim czasie inwestycja Kraiburga w zwiększenie produkcji. W styczniu 2018 r. firma rozbudowała swój potencjał wytwórczy w niemieckim Waldkraiburgu.

TPE to ogólna nazwa dla elastomerów termoplastycznych, zwanych również kauczukami termoplastycznymi. TPE jest podobnym do kauczuku materiałem, podatnym na obróbkę metodami termoplastycznymi, takimi jak formowanie wtryskowe (w tym dwuskładnikowe 2K) i wytłaczanie. Elastomery termoplastyczne są mieszankami twardych materiałów termoplastycznych, np. polipropylenu, poliamidu, czy politereftalanu butylenu z miękkim kauczukiem oraz często dodatkiem modyfikatorów i wypełniaczy.

Wyświetlono: 4762

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej