Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Krahn Chemie wchodzi w obszar dodatków dla przemysłu ceramicznego

14.05.2019

Dystrybutor chemikaliów Krahn Chemie przejął firmę eMBe Products & Service, jednego z wiodących producentów dodatków dla przemysłu ceramicznego i metali proszkowych w Europie.

Założona w 2007 r. firma eMBe Products & Service produkuje spoiwa do termoplastycznego kształtowania spiekalnych materiałów proszkowych (ceramicznych i metalurgicznych). Ponadto w centrum technicznym wraz z klientami opracowywane są zindywidualizowane rozwiązania produktowe wzdłuż łańcucha tworzenia wartości. Możliwe jest również produkowanie ich na miejscu w małych ilościach. Produkty firmy eMBe są znane na rynku pod nazwami handlowymi Embemould i Embelube.

- Przejęcie eMBe jest ściśle związane z naszą strategią wspierania klientów w sposób ukierunkowany na wszystkich etapach ich procesów produkcyjnych, od surowca po produkt końcowy. Krahn Chemie działa w branży ceramiki technicznej od ponad 25 lat i wniósł szczególny wkład w rozwój tego rynku w dziedzinie stomatologii. Teraz idziemy o krok dalej i łączymy nasze kompetencje z technicznym know-how eMBe, aby móc jeszcze bardziej indywidualnie reagować na życzenia klientów i przekonać firmy, które jeszcze nie wykorzystują ceramiki do zalet tego materiału. Dzieje się tak dlatego, że ceramika jest i pozostanie materiałem z przyszłością, którego portfolio zastosowań jest jeszcze dalekie od wyczerpania – powiedział Axel Sebbesse, dyrektor zarządzający Krahn Chemie.

Wyświetlono: 405

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej