Wiadomości - Przemysł gumowy z kraju

Krahn Chemie rozbudowuje ofertę dystrybucyjną o nowoczesne typy krzemionki

27.08.2017

Spółka Krahn Chemie przejęła na rynku polskim dystrybucję produkowanej przez firmę PPG krzemionki strącanej. To rozszerzenie współpracy istniejącej między obydwoma podmiotami na rynku włoskim. Tam bowiem Pietro Carini, włoska spółka-córka Krahn, od wielu lat pełni rolę partnera sprzedażowego i marketingowego firmy PPG.

Asortyment produktów PPG, który za sprawą Krahn Chemie pojawił się na polskim rynku chemicznym, obejmuje syntetyczną amorficzną krzemionkę strącaną oraz inne produkty krzemionki przemysłowej do różnych zastosowań. Produkty z serii HI-SIL wykorzystuje się jako wypełniacze wzmacniające do wyrobów kauczukowych oraz środki zagęszczające w branży klejów i materiałów uszczelniających. Ich zadaniem jest pomoc w uzyskaniu pożądanych właściwości reologicznych oraz odpowiednich właściwości stabilizujących przy minimalnym wpływie na inne właściwości układu. Z kolei posiadane także w ofercie dystrybucyjnej środki matujące LO-VEL zmniejszają połysk takich wyrobów, jak powłoki, farby, lakiery i tusze, zapewniając jednocześnie niższy poziom lepkości i lepsze właściwości mieszalne. Na portfolio dystrybucyjne Krahn Chemie w Polsce składa się także produkowana przez PPG krzemionka przemysłowa o nazwie AGILON. To wysoce wartościowa baza technologiczna modyfikowanej chemicznie krzemionki strącanej do zastosowania w produkcji opon oraz kauczuku przemysłowego, która m.in. zmniejsza opór toczenia opon i poprawia odporność na nagrzewanie się związków kauczuku, przy jednoczesnym usunięciu problemów związanych z produktywnością i wpływem na środowisko, jakie zwykle kojarzy się z tradycyjnym mieszaniem krzemionki in situ z silanami. 

„Niezmiernie cieszymy się z rozszerzenia naszej dotychczasowej oferty produktowej dla branży farb i kauczuku o produkty krzemionkowe PPG. Jako jedna z wiodących firm na rynku, PPG oferuje szeroki i nowatorski asortyment produktów z krzemionki strącanej o wysokiej jakości i popularności – ocenia Jarosław Rogalinski, dyrektor generalny Krahn Chemie Polska. 

Wyświetlono: 1092

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej