Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Krahn Chemie: mocne wejście w 2020 rok

05.02.2020

Aktywny początek roku na europejskim rynku dystrybucji chemikaliów w wykonaniu Grupy Krahn Chemie.

W pierwszej kolejności firma Krahn Chemie podpisała umowę dystrybucyjną z francuską spółką Ecoat Sas, która opracowuje i produkuje spoiwa wodne oraz oparte na składnikach organicznych, przeznaczone dla branży powłok. Współpraca obejmuje promocję częściowo organicznych emulsji alkidowych oraz dyspersji alkidowo-uretanowych w Niemczech, Austrii i Holandii.

Emulsje alkidowe Ecoat oparte na składnikach organicznych, sprzedawane są pod marką Secoia i używane w farbach architektonicznych oraz przeznaczonych do malowania drewna. Druga z marek o nazwie Inokem obejmuje zarówno wodne emulsje alkidowe stosowane do ekologicznych powłok dekoracyjnych, jak i dyspersje alkidowo-uretanowe polecane do dekoracyjnych powłok na drewno i metal.

- Krahn Chemie jest kluczowym graczem na rynku, wyróżnia się wysokimi kompetencjami i zrozumieniem technicznym w dziedzinie powłok i farb. Oprócz dobrze rozwiniętej sieci sprzedaży i doświadczonej kadry posiada dwa bardzo dobrze wyposażone centra usług technicznych specjalizujące się w szerokiej gamie testów dla branży farb i powłok – powiedział Nicolas Florent, dyrektor generalny w Ecoat.

Również w styczniu tego roku Krahn Chemie nabyła większościowy udział w spółce dystrybucyjnej InterActive z siedzibą w Grecji. InterActive specjalizuje się w dystrybucji dodatków do środków smarnych na rynku izraelskim, greckim i cypryjskim, a także instrumentów naukowych dla laboratoriów badawczo-rozwojowych i kontroli jakości w przemyśle naftowym, farmaceutycznym i chemicznym.

- Przejęcie da nam dostęp do regionów, w których wcześniej nie prowadziliśmy działalności, a także, w przypadku Izraela, dodatkowo wzmocni wzrost grupy Krahn Chemie poza Europą – stwierdził Rolf Kuropka, dyrektor zarządzający Grupy Krahn Chemie. 

Wyświetlono: 456

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej