Artykuły - Przemysł kosmetyczny

Kosmetyki kolorowe dla dzieci

04.10.2018
Autor: Izabela Leśniak, Barbara Mickunas, Intertek Poland Sp. z o.o., www.intertek.pl
Kosmetyki kolorowe dla dzieci

W Polsce działa około 100 dużych i średnich producentów kosmetyków i ponad 300 małych i bardzo małych firm kosmetycznych.

Krajowy rynek ma strukturę podobną do innych rynków europejskich. Największą jego część stanowią kosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry oraz perfumy. Kosmetyki kolorowe odpowiadają obecnie za 10% całego rynku kosmetycznego, podczas gdy w 2011 roku było to 9,7%. Widoczny jest więc niewielki trend wzrostowy.

Prognozy przewidują, że produkcja kosmetyków w Polsce nadal będzie się dobrze rozwijać. Jest to spowodowane między innymi wzrostem zamożności społeczeństwa oraz bardzo aktywnymi akcjami promocyjnymi w drogeriach. Na wzrost produkcji ma również wpływ duże zainteresowanie polskich producentów eksportem na rynki europejskie oraz pozaeuropejskie. Bardzo popularnym kierunkiem eksportu jest między innymi Turcja, Arabia Saudyjska czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Trendy na rynku kosmetyków kolorowych

W 2016 r. wartość sprzedaży kosmetyków kolorowych w Polsce została oszacowana na ok. 1,79 mld zł (dane Euromonitor International). W ciągu dwóch ostatnich lat dynamika sprzedaży kosmetyków kolorowych była wyższa niż całego krajowego rynku kosmetyków.

Wyświetlono: 1252

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej