Nowości - Przemysł kosmetyczny ze świata

Kosmetyczne nowości na targach in-cosmetics

12.03.2015

Szereg nowych surowców dla przemysłu kosmetycznego zademonstrowanych zostanie w trakcie targów in-cosmetics, które 14-16 kwietnia odbędą się w Barcelonie. To najważniejsze miejsce prezentacji nowości wspierających rozwój przemysłu kosmetycznego. Swoje stoisko na targach w Barcelonie (6V77) będzie mieć magazyn "Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej".

W tym roku targi in-cosmetics odbędą się już po raz 25. Wziąć ma w nich udział blisko 680 wystawców z ponad 40 państw świata. Będą to zarówno firmy oferujące surowce kosmetyczne, jak i gotowe produkty i usługi dla tej branży. Szereg firm chemicznych właśnie z myślą o tej wystawie prowadziło w ostatnich kilkunastu miesiącach zaawansowane prace badawczo – rozwojowe. Naturalnie nie sposób wyliczyć wszystkich ciekawych rozwiązań przygotowanych z myślą o wystawie, ale wybraliśmy 10 firm, które zaprezentują swe innowacje.

BASF
Koncern wprowadza aktywny składnik hamujący syntezę melanin w skórze o 90% w warunkach in vitro, a w warunkach in vivo zapewniający szybkie działanie rozjaśniające skórę, trzy razy większe niż kwas kojowy. Inną nowością będzie kompleks, który jako pierwszy w kosmetyce odwraca skutki glikacji odpowiedzialnej za sztywnienie włókien kolagenowych w związku z wysokim poziomem cukru w spożywanym jedzeniu. Glikacja to także jeden z głównych czynników starzenia się skóry.

DowCorning
Pierwsza z innowacji firmy to olej silikonowy do pielęgnacji włosów, który łączy w sobie doskonałą kontrolę w zakresie układania fryzur, a włosom nadaje miękkość i naturalność w dotyku. Drugą z nowości stanowi polimer o zwiększonych właściwościach reologicznych. Ma on na celu poprawę stopnia pielęgnacji skóry, poprzez rozwój nowoczesnych preparatów kosmetycznych.

Clariant
Spółka ze Szwajcarii opracowała gamę produktów o nazwie GlucoTain. To nowa gama środków powierzchniowo czynnych na bazie cukru, która przynosi liczne korzyści sensoryczne oraz nowe możliwości tworzenia wolnych od siarczanów i kokamidopropylobetainy formulacji przeznaczonych do pielęgnacji skóry i włosów.

Wacker Chemie
Firma przygotowała dwa typy elastomerów silikonowych z serii Belsil mających formę żelu. Obydwa produkty są przeznaczone do pielęgnacji skóry i produkcji dekoracyjnych kosmetyków. Zawierają cyklopentasiloksan, czyli olej silikonowy powszechnie stosowane jako składnik kosmetyków.

Evonik
Koncern przedstawi rozwiązanie z serii Dynasylan. To kluczowy składnik służący do poprawy skuteczności działania preparatów kosmetycznych. Tego typu organofunkcyjne silany znajdują zastosowanie przy modyfikacji powierzchni wypełniaczy nieorganicznych i barwników, co powoduje, że stają się one hydrofobowe, hydrofilowe lub oleofobowe.

Croda
Ciekawym rozwiązaniem jest środek powierzchniowo czynny Cithrol 10GTIS do tworzenia produktów do demakijażu. Pozwala on na delikatne oczyszczanie i zmiękczanie skóry twarzy i łatwe spłukiwanie produktów kosmetycznych. Firma pokaże też biopolimery otrzymywane z grochu zwyczajnego. Pierwszy oferuje ochronę w razie pękniętego naskórka, drugi chroni skórę przed wilgocią i ma właściwości anty - drażniące, dzięki czemu nadaje się do pielęgnacji skóry i głowy.

Seppic
Firma zademonstruje technologię Celebrity, która umożliwia hodowlę komórkową makroglonów znajdujących się w oceanach (w bardzo małych ilościach). Metoda stanowić ma przełom w biotechnologii morskiej i prowadzić do uzyskania nowego rodzaju aktywnych składników kosmetycznych.

Kuo Ching Chemical
Na stoisku firmy będzie można zapoznać się z nową generacją preparatów do ochrony przeciwsłonecznej o nazwie SunCat MTA. To innowacyjny typ filtrów do pielęgnacji skóry i włosów. Technologia MTA SunCat pozwala wykorzystać niższe dawki produktu, ale jednocześnie zapewnia wyższy wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej i rozszerzoną ochronę UV.

Tagra Biotechnologies
Nowość firmy o nazwie SunCaps to innowacyjna gama zakapsułkowanych filtrów przeciwsłonecznych. Są to nierozrywalne, transparentne mikrokapsułki filtrów UV organicznych i nieorganicznych. Zapobiegają bezpośredniemu kontaktowi filtru UV ze skórą. Gwarantują zwiększoną fotostabilność i podnoszą wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej.

Wyświetlono: 3912

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej