Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Koronawirus: nowe terminy imprez branżowych

23.03.2020

Nie jest zaskoczeniem, że mnóstwo imprez branżowych zaplanowanych na najbliższe tygodnie zostało przełozonych z uwagi na pandemię koronawirusa.

Pandemia koronawirusa dezorganizuje wszelkie kalendarze, w których od dawna widniały zaplanowane wydarzenia. Nie inaczej jest w przemyśle: konferencje, targi, masowe spotkania - wszystko to musi być przeniesione na bezpieczniejszy czas. 

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń 7-8 maja br. w Ożarowie Mazowieckim planowało przywitać kilkuset gości na dużej konferencji dotyczącej branży ociepleń. W maju nikt do Ożarowa jednak nie przyjedzie. Nowy termin Międzynarodowej Konferencji ETICS to 22-23 października 2020 r. Miejsce pozostaje bez zmian.

Nie jak co roku w maju, a jesienią chcą swoją wystawę zorganizować Targi Kielce. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol zostały przesunięte na 6-9 października br. Trzeba wierzyć, że październik będzie już bezpiecznym czasem, w którym do Kielc będą mogli zawitać goście z całego świata. 

Z jesieni na czerwiec (24-25 dzień miesiąca) przeniesione zostały Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations.

- Mając na uwadze duże ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, w związku z aktualnymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 8 marca 2020 oraz po zapoznaniu się z decyzją Wojewody Mazowieckiego, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu terminu. O przeniesienie wydarzenia apelowała znaczna część wystawców. Bezpieczeństwo wystawców i gości jest naszym priorytetem. W obliczu okoliczności, które są od nas niezależne, sytuacja stała się na tyle poważna, że decyzja o przesunięciu terminu Targów jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. Wierzymy i zrobimy wszystko co w naszej mocy aby w nowym terminie targi zostały zrealizowane jak zwykle profesjonalnie – komentują przedstawiciele organizatora, czyli spółki Targi w Krakowie.

Całkowicie z organizacji swojego wydarzenia zrezygnowali natomiast twórcy targów EuroLab 2020. Wydarzenie pierwotnie miało się odbyć w Warszawie w dniach 17-19 marca br., następnie zostało przełożone na jesień br. Teraz jednak pojawił się komunikat, iż targi w ogóle w tym roku nie dojdą do skutku.

- Biorąc pod uwagę państwa wypowiedzi, po dogłębnym przeanalizowaniu sytuacji, zostaliśmy zmuszeni do podjęcia takiej decyzji. Jest nam niezmiernie przykro, że nie będziemy mogli się spotkać z państwem w tym roku – czytamy w oświadczeniu Zarządu MT Targi Polska.

Wszyscy mamy nadzieję, że epidemia z każdym tygodniem będzie słabnąć.

Wyświetlono: 466

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej