Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Konieczna jest oszczędność energii zużywanej na ogrzewanie budynków

20.01.2015

BASF Polska, jako dostawca surowców dla producentów systemów ETICS i materiałów termoizolacyjnych oraz producent systemów ociepleń, zasila szeregi Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO).

- Decyzja BASF Polska o przystąpieniu do Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń jest wyrazem szacunku dla działań tej organizacji na rzecz energooszczędności i stosowania w budownictwie systemów ETICS – mówi Mariusz Garecki, dyrektor działu chemii budowlanej w BASF Polska. - Perspektywy branży zależą od rozwiązań zapewniających wymierne oszczędności energii zużywanej na ogrzewanie budynków. Należy zatem rozwijać koncepcje związane z okresową akumulacją energii w strukturze ścian, z refleksją termiczną powłok oraz z ograniczaniem strat energii przez przegrody budowlane na bazie rozwiązań tradycyjnych, takich jak materiały termoizolacyjne o coraz niższym współczynniku przewodności cieplnej. Chcielibyśmy wspierać wspólne prace w ramach Stowarzyszenia zwłaszcza w tych dziedzinach, korzystając z potencjału naszych jednostek badawczych i laboratoriów oraz z wyników kilkudziesięciu lat badań dotyczących zagadnień oszczędzania energii w budynkach – dodaje dyrektor działu chemii budowlanej w BASF Polska

Prezes SSO Jacek Michalak zwraca uwagę, że jednym z zadań stowarzyszenia jest wyznaczanie oraz upowszechnianie standardów w produkcji, aplikacji i eksploatacji systemów ociepleń.

W Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń reprezentowane są następujące podmioty: Alpol Gips, Atlas, Austrotherm, BASF Polska, Baumit, Bolix, Caparol Polska, Ejot Polska, Fabryka Styropianu Arbet, Henkel Polska, Knauf Bauprodukte, Koelner, Lakma, Mapei Polska, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej, Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu, PPG Deco Polska, Quick-mix, Saint-Gobain Construction Products Polska/Weber, Sto-ispo, Termo Organika, Textilglas Polska, Wacker-Chemia Polska i Wkręt-met.

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń działa od 2003 r. Jest jednym z inicjatorów powołania w 2008 r. European Association for ETICS (EAE), stanowiącego forum współpracy krajowych i branżowych stowarzyszeń.

Wyświetlono: 1102

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej