Wiadomości - Przemysł detergentowy z kraju

Konferencja: Wyzwania dla detergentów w obszarze certyfikacji ekologicznej Ecolabel

09.05.2018

23 maja 2018 r. w Warszawie odbędzie się Konferencja pt. Wyzwania dla detergentów w obszarze certyfikacji ekologicznej Ecolabel.

Europejskie oznakowanie ekologiczne UE - Ecolabel jest dobrowolnym programem UE, ustanowionym w 1992 roku, który zachęca producentów do wytwarzania towarów i świadczenia usług przyjaznych środowisku, spełniających wysokie standardy jakościowe i zdrowotne. Wdrożenie programu EU Ecolabel przyczynia się do ciągłego zapewniania przedsiębiorcom i konsumentom wiarygodnej etykiety środowiskowej promującej zrównoważony rozwój, wzmacniając gospodarkę o obiegu zamkniętym w Europie.

Celem konferencji jest przedstawienie korzyści wynikających z uzyskania takiego oznakowania. Etykieta EU Ecolabel sprzyja budowaniu pozycji konkurencyjnej firm oraz zwiększaniu zaufania klientów do przedsiębiorstwa poprzez doskonałą odpowiedź na ich rosnące potrzeby w aspekcie ekologicznym, ze względu na bardziej naukowe i wiarygodne informacje o nabytym wyrobie czy usłudze. Firmy, które mogą pochwalić się Certyfikatami Ecolabel, są w stanie wykazać skuteczność swoich praktyk ekologicznych podczas przetargów prowadzonych w ramach zielonych zamówień publicznych (GPP – green public procurement). Etykieta EU Ecolabel dowodzi również zaangażowania danego przedsiębiorstwo do poprawy jakości i bezpieczeństwa swoich pracowników poprzez zmniejszenie stopnia ich narażania na działanie substancji niebezpiecznych.

Konferencja skierowana jest do przedstawicieli:

  • firm produkujących detergenty (właścicieli, kierowników, pełnomocników, technologów),
  • dostawców komponentów / surowców do produkcji detergentów
  • dostawców opakowań
  • dystrybutorów / importerów/ usługodawców / wytwórców
  • sieci handlowych produkujących pod marką własną
  • dyrektorów działu handlowego i marketingu odpowiadających za budowanie ekologicznego wizerunku firmy

Informacje organizacyjne dotyczące konferencji, szczegółowy program oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie https://rejestracja.pcbc.gov.pl

Wyświetlono: 1339

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej