Wiadomości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Konferencja na temat certyfikacji EU Ecolabel

04.03.2019

Polskie Centrum Badań i Certyfikacji organizuje 27 marca br. w Warszawie konferencję „Wyzwania dla Producentów Bibuły i Papieru w Obszarze Certyfikacji EU Ecolabel”.

Konferencja adresowana jest do producentów bibuły, producentów papieru graficznego, gazetowego i przetworzonego, przedstawicieli drukarni ekologicznych, przedstawicieli zrzeszeń i związków branżowych

Wśród prelegentów znajda się osoby reprezentujące:

  • PCBC S.A. -  jednostkę właściwą do certyfikacji EU Ecolabel,
  • Stowarzyszenie Papierników Polskich,
  • Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych,
  • Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,
  • oraz przedstawiciel Komisji Europejskiej zajmujący się m.in. opracowaniem technicznym kryteriów EU Ecolabel.

Celem konferencji jest dostarczenie informacji oraz przedstawienie korzyści wynikających  z wprowadzania na rynek produktów przyjaznych dla  środowiska, spełniających wysokie standardy jakościowe i zdrowotne zgodne z kryteriami EU Ecolabel. Uczestnicy poznają też zalety stosowania tego standardu ekologicznego w budowaniu przewagi konkurencyjnej na międzynarodowych rynkach.

Oznakowanie ekologiczne ECOLABEL to oficjalne, europejskie wyróżnienie, funkcjonujące na rynku od 25 lat. Już ponad 54 tys. wyrobów i usług w Europie zostało wyróżnionych tym prestiżowym oznakowaniem.  W Polsce certyfikacją Ecolabel objęto około 40 podmiotów, co daje ponad 2,6 tys. wyrobów opatrzonych logiem EU Ecolabel dostępnych na rynku.

Informacje organizacyjne dotyczące konferencji oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie https://rejestracja.pcbc.gov.pl. Ostateczny termin rejestracji mija 21 marca 2019 r.

Wyświetlono: 873

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej