Nowości - Tworzywa sztuczne ze świata

Kärcher wybiera pochodzący z recyklingu poliamid Technyl 4earth

15.11.2018
Kärcher wybiera pochodzący z recyklingu poliamid Technyl 4earth

Pochodzący z recyklingu, wysokiej jakości poliamid będzie materiałem preferowanym przez firmę Kärcher, globalnego dostawcę technologii czyszczenia. Niemiecka spółka wyprodukowała już ponad milion elementów wysokociśnieniowych spryskiwaczy, z wykorzystaniem Technyl 4earth. To opracowane przez Solvay Performance Polyamides rozwiązanie pomaga znacząco ograniczyć emisję CO2, zużycie wody i energii nieodnawialnej, a jednocześnie pozwala zachować pożądane właściwości materiału. 

Technyl 4earth to gama konstrukcyjnych tworzyw sztucznych PA6.6, powstałych w ramach projektu Move4earth. Opatentowany proces pozwala przetwarzać stabilne źródła tkanin technicznych, takich jak powłoki poduszek powietrznych, w najwyższej jakości poliamid.

Karcher to jeden z pierwszych dużych międzynarodowych producentów oryginalnego wyposażenia (OEM), który ocenił i zastosował opracowaną przez Solvay technologię. Niemiecka firma angażuje się w zwiększanie wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu w swoich produktach.

– Zrównoważony rozwój i ochrona środowiska są mocno zakorzenione w filozofii i działaniach naszej firmy. Po uwzględnieniu Technyl 4earth w naszych oszczędzających zasoby naturalne rozwiązaniach, wyprodukowaliśmy już ponad milion wysokociśnieniowych lanc spryskiwaczy formowanych przy użyciu tego poliamidu pochodzącego z recyklingu – mówi Daniel Carmine Manocchio, kierownik Zespołu ds. Technologii Materiałowej w Centralnym Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Kärcher. - Lance spryskiwaczy muszą spełniać szereg surowych wymagań, w tym wykazywać odporność na wysokie ciśnienie, stabilność hydrolityczną, bardzo wysoką udarność i kompatybilność ze środkami czyszczącymi. Po wszechstronnych testach wybraliśmy compound Technyl 4earth wzmocniony 30% włóknem szklanym. Zachowuje się on dokładnie tak samo, jak produkowany w standardowym cyklu PA6.6, zarówno pod względem fizycznych właściwości użytkowych, jak i możliwości przetwarzania, bez uszczerbku dla najwyższej jakości i bezpieczeństwa naszych urządzeń. Po całkowitym przestawieniu pierwszego zakładu produkcyjnego z pierwotnie stosowanego Technyl na Technyl 4earth, obecnie oceniamy jego dalsze wykorzystanie w ramach naszego rozległego portfolio – dodaje Daniel Carmine Manocchio.

Technyl 4earth oferuje właściwości porównywalne z równoważnym pierwotnym tworzywem PA6.6 i może znacznie zmniejszyć takie oddziaływania na środowisko, jak emisje CO2, zużycie wody i wykorzystanie energii nieodnawialnej.

Technyl 4earth jest dostępny na rynku w różnych klasach, z zawartością włókna szklanego do 50%. Opracowana w firmie Solvay technologia recyklingu zapewnia zarówno stałą jakość materiału, jak i bezpieczeństwo dostaw. Pozwala sprostać szybko rosnącemu zapotrzebowaniu na bardziej zrównoważone produkty do zastosowań wymagających wysokich parametrów na wielu różnych rynkach – od podzespołów samochodowych po urządzenia elektryczne oraz towary konsumpcyjne i przemysłowe.
 

Wyświetlono: 1995

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej