Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Joint venture BASF i Toda Kogyo

04.03.2015

BASF i Toda Kogyo Corp. oficjalnie ustanowiły spółkę „BASF TODA Battery Materials LLC”, kończąc w ten sposób negocjacje dotyczące utworzenia spółki joint venture, ogłoszonego w październiku 2014. Nowa spółka będzie produkować w Japonii aktywne materiały katodowe (CAM) do akumulatorów litowo-jonowych.

Spółka BASF TODA Battery Materials została utworzona z 66% kapitału własnego wniesionego przez spółkę BASF Japan Ltd. i 34% kapitału wniesionego przez spółkę Toda Kogyo Corp. Spółka joint venture będzie prowadzić badania i zajmować się rozwojem, produkcją, marketingiem oraz sprzedażą szerokiego zakresu materiałów katodowych w Japonii, a w szczególności NCA (tlenek niklowo-kobaltowo-aluminiowy), LMO (tlenek litowo-manganowy) i NCM (do akumulatorów kobaltowo-niklowo-manganowych). Materiały te są stosowane w akumulatorach litowo-jonowych wykorzystywanych w motoryzacji, elektronice użytkowej i na rynku stacjonarnego magazynowania. Na poziomie międzynarodowym spółka wykorzysta globalną sieć spółki BASF i będzie napędzać wzrost na rynku materiałów akumulatorowych, określonym przez BASF jako kluczowe pole do rozwoju w przyszłości.

- BASF wnosi globalną siłę w postaci aktywnych materiałów katodowych do tego przedsięwzięcia oraz 150-letnią historią innowacji - powiedział Kenneth Lane, prezes działu katalizatorów BASF. - Liczymy na rozwijanie działalności w Japonii, która jest światowym liderem w produkcji akumulatorów litowo-jonowych oraz w innowacjach - dodał.

Shigeru Takaragi, prezes Toda Kogyo corp. dodał: - Dzięki utworzeniu spółki joint venture jesteśmy gotowi reagować w sposób elastyczny i terminowy na globalnie rozwijający się rynek materiałów katodowych do akumulatorów litowo-jonowych. BASF i TODA połączą i uruchomią zasoby, w pełni wykorzystując nasze synergie, aby dostarczać bardziej innowacyjne rozwiązania, które będą spełniały potrzeby i wymagania klientów.

Yasuo Anno, który ostatnio pełnił funkcję Associate Senior Corporate Executive Officer w spółce Toda Kogyo corp. oraz prezesa spółki Toda Energy Materials, został mianowany Dyrektorem Naczelnym nowego przedsięwzięcia.

Spółka BASF TODA Battery Materials z siedzibą w Minato-ku, Tokio posiada zakłady produkcyjne w mieście Sanyo-Onoda w prefekturze Yamaguchi oraz w mieście Kita-Kyushu w prefekturze Fukuoka w Japonii. Zatrudnia zespół pracowników składający się z około 80 osób oraz posiada roczne połączone moce produkcyjne aktywnych materiałów katodowych i ich prekursorów w wysokości około 18.000 ton metrycznych.

Spółka BASF TODA Battery Materials będzie działać w ramach światowej działalności jednostki BASF Materiały do Akumulatorów (ang. BASF Battery Materials). Będzie korzystać z pozycji BASF jako wiodącego dostawcy chemikaliów dla przemysłu motoryzacyjnego, jak również z możliwości marketingowych i technicznych oraz rozległego know-how na rynku materiałów do akumulatorów firmy Toda Kogyo Corp.

Wyświetlono: 954

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej