Nowości - Tworzywa sztuczne z kraju

Jakość polipropylenu z Płocka poświadczona certyfikatem

10.11.2015
Jakość polipropylenu z Płocka poświadczona certyfikatem

Basell Orlen Polyolefins uzyskał międzynarodowy certyfikat dla swojego kopolimeru blokowego MoplenEP448T. Tworzywo jest sprzedawane na polskim rynku.

Otrzymany przez BOP certyfikat Underwriters Laboratories potwierdza wysoki stopień bezpieczeństwa produktu oraz świadczy o tym, iż tworzywo może być używane jako komponent dla wielu wyrobów końcowych. Polipropyleny z serii Moplen służą do zastosowań wtryskowych.

Jak informują przedstawiciele Basell Orlen Polyolefins, obecny zakres tworzyw sztucznych produkowanych w Płocku obejmuje ponad 20 różnych typów homopolimerów, kopolimerów blokowych (udarowych, heterofazowych) i kopolimerów randomizowanych Moplen stosowanych we wszystkich aplikacjach i technikach przetwórstwa. Największe zróżnicowanie wśród produkowanych gatunków polipropylenu dotyczy zastosowań wtryskowych i to zarówno w przypadku homopolimerów, kopolimerów blokowych, jak i kopolimerów randomizowanych.

BOP wytwarza w Płocku szeroki zakres kopolimerów blokowych (tzw. udarowych lub heterofazowych), które dzięki połączeniu udarności i sztywności w szerokim zakresie temperatur gwarantują przetwórcy oraz odbiorcy końcowemu duże możliwości aplikacyjne. Dostępne gatunki do zastosowań wtryskowych wytwarzane są w szerokim zakresie wskaźnika szybkości płynięcia, tzn. od 1,3 g/10 min (detale grubościenne o dużej wytrzymałości) do nawet 100 g/10 min (detale cienkościenne, szybki wtrysk). Jednocześnie oferują one zróżnicowany profil właściwości, szczególnie w przypadku udarności i sztywności. Gatunki o dużej płynności, w połączeniu z pakietem kontrolowanej reologii, stanowią interesujące i korzystne rozwiązanie dla przetwórców w zakresie podwyższenia produktywności poprzez lepsze wypełnienie gniazda formy, skrócenie czasu cyklu i zmniejszenie tendencji do paczenia.

- Doskonałe połączenie właściwości mechanicznych, zwłaszcza dobrej udarności w niskiej temperaturze i sztywności sprawia, że kopolimery blokowe są z powodzeniem używane nie tylko w zastosowaniach konsumenckich, czyli artykułach użytkowych gospodarstwa domowego, skrzynkach transportowych, wiadrach, cienkościennych pojemnikach do przechowywania żywności (z możliwością zamrażania), ale również w tych segmentach przemysłu, które do tej pory wykorzystywały tradycyjne rozwiązania, tj. motoryzacji, budownictwie, sprzęcie elektrotechnicznym i AGD – informuje Basell Orlen Polyolefins.

Underwriters Laboratories to niezależna globalna firma, która bada i certyfikuje produkty w odniesieniu do norm bezpieczeństwa w poszczególnych krajach. Badanie UL wymagane jest  głównie na rynku amerykańskim i kanadyjskim. Świadczy ono także o tym, iż testowane produkty mogą być używane jako komponenty dla wyrobów końcowych, które także mogą być poddawane certyfikacji UL. Od pewnego czasu obserwuje się wzrost potrzeby klasyfikacji UL wśród producentów tworzyw i ich przetwórców. W przypadku gatunku Moplen EP448T otrzymane świadectwo tzw. Yellow Card sygnowane przez Underwriters Laboratories potwierdza, że gatunek ten spełnia klasę palności HB, zgodnie z  wymaganiami UL 94. Świdectwo to jest oznaczone numerem E4786633.

Wyświetlono: 2572

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej