Wiadomości - Przemysł detergentowy z kraju

IX Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Gospodarczej: rekordowo wysokie noty

05.06.2019
IX Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Gospodarczej: rekordowo wysokie noty

Już po raz dziewiąty spotkali się w Warszawie uczestnicy Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Gospodarczej. W tym roku w wydarzeniu organizowanym przez EPS Media, wydawcę m.in. kwartalnika „Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej” uczestniczyło ponad 170 osób z niemal 100 firm i instytucji.

4 czerwca 2019 r. podczas konferencji obecni byli goście z całej Europy oraz USA. Wysłuchali oni szesnastu 20-minutowych prezentacji. Dotyczyły one zarówno zmian prawnych, jak też innowacji produktowych i technologicznych spotykanych w przemyśle detergentowym. Jeden z paneli dotyczył rozwiązań i propozycji sektora nauki dla branży detergentowej. Jednocześnie spotkanie było okazją nawiązania nowych znajomości biznesowych, wymiany doświadczeń, dowiedzenia się o trendach w sektorze.

Wydarzenie jak zawsze wspierane było przez znaczące grono sponsorów. W tym roku Sponsorem Strategicznym była firma PCC Exol SA. Sponsorami byli: CHT Germany GmbH Sp. z o.o. Przedstawicielstwo w Polsce, DACHSER Sp. z o.o. i Emerald Kalama Chemical, LLC. Patronat Merytoryczny objął Euromonitor International, a Patronat - Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Współpraca medialna wydarzenia: Biotechnologia.pl i czasopisma "Przemysł Chemiczny" oraz "Ważenie Dozowanie Pakowanie".

Podczas wydarzenia było można porozmawiać z przedstawicielami firm, obecnymi na stoiskach firmowych. Były to następujące firmy i instytucje: CHT Germany GmbH Sp. z o.o. Przedstawicielstwo w Polsce, DACHSER Sp. z o.o., Emerald Kalama Chemical, PCC Exol SA i Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.

Tradycyjnie uczestnicy konferencji wypełnili anonimowe ankiety na temat poziomu organizacji konferencji oraz prezentowanych prelekcji. Oceny można było dokonać w skali 1-6 (im wyższa nota, tym lepiej). 94% ankietowanych wystawiło oceny 5 i 6 w odniesieniu do poziomu organizacyjnego wydarzenia. Również 94% uczestników konferencji uznało, że konferencja pod względem poziomu merytorycznego zasłużyła na oceny 5 i 6 (2018 rok: 73% uczestników). Tegoroczna edycja uzyskała najwyższe noty w historii!

Zapytani o największe atuty wydarzenia uczestnicy odpowiedzieli, że była to duża wiedza i doświadczenie prelegentów z zakresu, szczególnie, zagadnień legislacyjnych i prawodawstwa, a także praktycznego zastosowania surowców w formulacjach. Wiele osób zwróciło uwagę na bardzo aktualne prezentacje oparte na „eko” i zielonych zagadnieniach. Ciekawym pomysłem były także tematy ze świata nauki.

Kolejna edycja konferencji planowana jest na 2 czerwca 2020 roku.

Wyświetlono: 2626

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej