Wiadomości - Chemia budowlana ze świata

Inwestycja Lanxessa w obszarze wodnych dyspersji poliuretanowych

19.07.2018
Inwestycja Lanxessa w obszarze wodnych dyspersji poliuretanowych

Niemiecki koncern Lanxess zwiększa swój potencjał badawczo-rozwojowy w zakresie wodnych dyspersji poliuretanowych. W ramach jednostki Urethane Systems uruchomiona zostanie pracownia rozwoju nowych zastosowań i usług technicznych. Jest to strategiczny krok firmy na rzecz wsparcia ekologicznych technologii i zielonej chemii.

Lanxess, jako producent specjalistycznych środków chemicznych, otworzy we włoskim mieście Latina pracownię rozwoju nowych zastosowań i usług technicznych działającą w zakresie dyspersji poliuretanowych. Nowa pracownia stanowi część istniejącego centrum rozwoju nowych zastosowań i usług technicznych jednostki Urethane Systems, ale będzie działać jako niezależna jednostka specjalizująca się w wodnych dyspersjach poliuretanowych. Wybudowano ją w celu wzmocnienia współpracy biznesowej jednostki Urethane Systems z klientami i użytkownikami końcowymi w ramach interakcji skupiającej się na technologii i nauce. Nowy obiekt rozpocznie funkcjonowanie w trzecim kwartale 2018 r.

Nowa pracownia będzie w stanie zaspokoić potrzeby rynku w zakresie różnych zastosowań związanych z powłokami i klejami stosowanymi w wykończeniach produktów skórzanych i tekstylnych, powłokach z tworzyw sztucznych, szkła i metali, a także w apreturze nici szklanych.

– Wśród klientów istnieje coraz większe zapotrzebowanie na materiały niezawierające lotnych związków organicznych (VOC) i charakteryzujące się niższymi emisjami dwutlenku węgla. Ponadto mamy do czynienia z rosnąca presją regulacyjną skierowaną przeciwko substancjom chemicznym podlegającym ograniczeniom. Stymuluje ona rozwój badań stosowanych w zakresie rozwiązań na bazie wody. Dlatego też utworzenie ośrodka poświęconego tym zagadnieniem jest spójne ze strategią koncernu Lanxess na rzecz ekologicznych technologii i zielonej chemii – powiedział Markus Eckert, szef jednostki biznesowej Urethane Systems koncernu Lanxess. - Powłoki poliuretanowe muszą być odporne na zużycie, ścieranie, działanie substancji chemicznych i promieniowania ultrafioletowego, a Lanxess oferuje szereg rozwiązań w tym zakresie. Pracownia w Latinie będzie w stanie realizować zadania analityczne, opracowywać receptury i syntezować innowacyjne produkty w celu zaspokojenia potrzeb rynkowych charakteryzujących się wysokim stopniem technicznego zróżnicowania – dodał Markus Eckert.

Jednostka Urethane Systems koncernu Lanxess jest jednym z głównych globalnych producentów prepolimerów do odlewu na gorąco, specjalistycznych wodnych dyspersji poliuretanów, systemów powłok i polioli poliestrowych.

Wyświetlono: 978

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej